Gegeoğlu “Zübeyde anne, bir annenin tüm dünyayı değiştirebileceğinin en güzel örneğidir”

admin

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu yaptığı açıklamada; ”Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 14 Ocak 1923 tarihinde hayata gözlerini yuman annesi Zübeyde Hanım’ı ölümünün 98. yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Zübeyde anne, bir annenin tüm dünyayı değiştirebileceğinin en güzel örneğidir. Onun yetiştirdiği evlat, kazandığı zaferlerle ulusumuzun kurtarıcısı ve ışığı olmuştur.

Ve bu ışık bizleri sonsuza kadar aydınlatacaktır. Bizler bir kez daha Zübeyde annemizin huzurunda Cumhuriyet’in değerleri ile yetişen, tarafsız, vicdan ve adalet sahibi nesiller yetiştireceğimize, emanetimiz olan bu değerlere dil uzatan karanlık ve yobaz zihniyetle sonuna kadar mücadele ederek ömrümüzün yettiği sürece de çağdaş, demokratik, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir Türkiye için çalışmaktan hiç bir zaman vazgeçmeyeceğimize söz veriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı hatırlamak kadını, anneyi, Cumhuriyeti ve değerlerini bir kez daha anmak, savunmak ve korumak demektir. Zübeyde Hanım’ın şahsında tüm annelerimizi bir kez daha hatırlıyor ve annelerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. Böyle bir anneye kucak açmaktan sonsuz istirahatinde onu kalbimizin en değerli kösesinde taşımaktan onur duyuyoruz. Türk milletlinin Başkomutanı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatük’ün annesi Zübeyde hanımın şahsında tüm ebediyete intikal eden kadınlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun Zübeyde Anne” dedi.

Ardından CHP Kadın Kollarının düzenlediği Zübeyde Hanımın ebediyete intikal edişinin yıldönümünde Saraçlar Caddesinde helva dağıtımı etkinliğini yapıldı.

 587 total views,  8 views today

Next Post

SELDEN ZARAR GÖREN KÖY YOLLARI İL ÖZEL İDARESİ TARAFINDAN ONARILIYOR

Edirne’de etkili olan Sağanak Yağış kent merkezi olmak üzere bir çok ilçe ve köylerde hayatı felç etti. Yoğun yağışlar nedeniyle dereler taştı, araziler sular altında kalırken bir çok köy yolu da zarar gördü. Yağışların etkisini gösterdiği ilk günden itibaren Edirne’nin yağışlardan etkilenen her noktasını yerinde inceleyen Edirne Valisi Ekrem Canalp, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp