Geleceğin Tarım Bakanı “GAYTANCIOĞLU 1.sıradan Aday”

admin

Gün boyu binlerce partilinin oy kullanması sonucu CHP’nin kesin olmayan sonuçlara göre birinci sıra adayı Okan Gaytancıoğlu oldu.  “Bir ülke aydınlarıyla kurtulur ya da aydınlarıyla batar” diyerek profesörlüğünü almasına altmış gün kalmasına rağmen görevinden istifa eden  Gaytancıoğlu’nun tek bir hedefi vardı..  Milletvekili olup ülkesine hizmet etmek.  Ön seçime 11. Sırada  giren Gaytancıoğlu,  Cumhuriyet Halk Partili üyelerin büyük bir çoğunluğunun tam desteğini alıp onların oylarıyla   milletvekili adaylığında 1.sıraya yerleşti. 

okan-haber

 

 

 

 

 

 

 

Gaytancıoğlu, Edirne’lilerin Türkiye Büyük Millet Meclisindeki sesi, varlığı ve temsilcisi olmak istiyor.

OKAN-gaytancı

 

 

 

 

 

 

 

 

İLK ÜÇ  SIRA ŞÖYLE; 

1- OKAN GAYTANCIOĞLU   3543 oy  (SEÇİME 11.SIRADAN GİRMİŞTİ.)

2- ERDİN BİRCAN   2543 oy   (SEÇİME 5. SIRADAN GİRMİŞTİ)

3- GÜRKAN GÜNESER 2203  oy (SEÇİME 12 SIRADAN GİRMİŞTİ)

KEŞAN’dan EN ÇOK OYU MUSTAFA BEZBAŞ ALDI.

Seçime 7.sıradan giren Mustafa Bezbaş Keşanlı üyelerden 1038 oy  alarak KEŞAN’lı üyelerden en fazla oy alan isim oldu.

4- MUSTAFA BEZBAŞ     1650 oy    (SEÇİME 7.SIRADAN GİRMİŞTİ)

ERDİN BİRCAN GÜRKAN GÜNESER MUSTAFA BEZBAS

 

BEYDAĞ’DA KILIÇDAROĞLU VE SARIKÜSE AYNI OYU ALDI

kemal kılıçdaroğlu (1)

CHP’de İzmir’de ilk resmi sonuç Beydağ İlçesi’den geldi. Partinin üye sayısının 159 olduğu Beydağ’da 147 üye sandığa gitti. Altı oy geçersiz sayıldı. Beydağ’da Gençlik Kolları eski İzmir İl Başkanı  Sinan SARIKÜSE, Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı oyu (147 oy) aldı. Beydağ ön seçim sonuçları şöyle oldu:

“Kemal Kılıçdaroğlu 137, Sinan Sarıküse 137, Atilla Sertel 119, Mustafa Balbay 119, Ülkümen Rodoplu 94, Ali Engin 45, Serdar Değirmenci 44,”

 

OKAN GAYTANCIOĞLU KİMDİR?
1 Ocak 1967 yılında Edirne’mizin Havsa ilçesinde doğan Okan Gaytancıoğlu, ilk ve orta öğretimini Havsa’da tamamladıktan sonra 1984 yılında Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesine girerek 1988 yılında Ziraat Mühendisi oldu. Aynı yıl Edirne’de Trakya Birlik Genel Müdürlüğü Tarım Servisi’nde göreve başlayan Gaytancıoğlu, Nisan 1992’de askerlik görevi nedeniyle buradaki görevinden ayrıldı. Mart 1993’de yedek subaylık görevini tamamladıktan sonra tekrar Trakya Birlik Genel Müdürlüğü’ndeki görevine devam etti.

okan-haber
Ekim 1993’de Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünde açılan sınavı kazanarak Araştırma Görevlisi oldu. 1994’de yüksek lisansını, 1997’de doktorasını tamamlayarak 1998’de Yrd. Doç. Dr. unvanı aldı. 2010 yılında ise Doçent oldu. Halen Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünde “Doç. Dr.” olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanı Türkiye’de ve Dünya’da Tarımsal Destekleme Politikası olan Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun 4’ü kitap, 12’si uluslararası olmak üzere toplam 81 adet yayını bulunmaktadır.
Bunların yanı sıra 1999-2002 yılları arasında Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığını, 2004-2006 yılları arasında Trakya Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünü üstlenmiş ve 2007 yılında Trakya Üniversitesinden Tekirdağ ve Kırklareli’nin ayrılmasıyla birlikte Tekirdağ’da kurulan Namık Kemal Üniversitesinin Genel Sekreterlik görevini 6 ay süreyle yerine getirmiştir. 2008-2010 yılları arasında ise Namık Kemal Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.
Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 30 Nisan 2010’da Cumhuriyet Hak Partisi Havsa İlçe Örgütü’ne üye olarak aktif siyasete başlamıştır. Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan ilgisi ve bağlılığı çok eski yıllara dayanmaktadır. Babası İsmet Gaytancıoğlu’nun uzun yıllar CHP yönetiminde görev yapması CHP kültürü ile büyümesine neden olmuştur.
2011 yılında Edirne Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olmuştur. Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun siyasete girip Edirne’den milletvekili aday adayı olmasının temel nedeni, tarım politikası uzmanı bir bilim adamı olarak çözüm üretebildiği ancak siyasilerce bir türlü çözülemeyen Türk Tarımının sorunlarını çözmek istemesidir. Türk Tarımı ancak CHP politikalarıyla ve dürüst bir siyaset anlayışıyla düzeltilebilir ve Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu bunun için mücadele vermek istemektedir.
Bilimsel çalışmalarına da hız kesmeden devam eden Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Ziraat Mühendisleri Odasının 2013 yılında verdiği “Bilim Ödülü”’nün de sahibi olmuş yine aynı yıl çiftçilerle beraber Ergeneden Etkilenen Çiftçiler Derneği’ni kurmuştur.
Ziraat Mühendisleri Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Eğitim-İş Sendikası’na da üyedir. Evli ve 1 çocuk babası olan Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, akademik kimliğinin yanı sıra Trakya’da birçok köy ve beldede yaptığı sunumlar ve bilgilendirmelerle Trakya insanı tarafından oldukça sevilen bir kişi olarak tanınmaktadır.

okan-haber

 130 total views,  5 views today

Next Post

EDAK kuruluşunun 15. yılını kutluyor

EDAK Başkanı Serhat Ceylan Lalezar Restoranda düzenledikleri kahvaltıda EDAK ile ilgili açıklamalarda bulundu. Serhat Ceylan; EDAK 15 yıl önce Aralık ayının son haftasında kuruldu. Şimdi de ancak su taşkınlarından böyle bir şeye fırsat bulabildik. Bunu da Edirnelilerle paylaşalım dedik. Buradayız arkadaşlarımızla, yine Meriç Nehri kıyısındayız.           […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp