GELECEK PARTİSİ’NDEN EDİRNE ÇIKARMASI

admin

Türkiye Cumhuriyeti’nin eski Başbakanlarından Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Kurucusu olduğu Gelecek Partisi Türkiye Genelinde başta Edirne olmak üzere 3 il dışında teşkilatlanma çalışmalarını tamamladı. Geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleşen Yüksek Seçim Kurulu’nun toplantısının ardından partinin her türlü seçime girmeye hukuken hak kazandığı belirtildi. Edirne Ajans Medya Grubunu ziyaret eden 24.Dönem Kırklareli Milletvekili, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Av. Şenol Gürşan, Gelecek Partisi’nin Edirne’de çok kısa bir süre içerisinde güçlü bir isimle İl Başkanlığının açılacağı müjdesini verdi. Genel Başkan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Edirne’ye büyük önem verdiğini, Tüm Edirne’lilere selam ve sevgilerini gönderdiğini ifade eden Gürşan; “Gelecek Partisi Türkiye adına iyi işler yapmak için kurulan bir partidir. Bildiğiniz gibi her partinin bir ideolojisi var. Ama biz “İNSAN VE İNSAN ONURUNU KORUMAK ÜZERE YOLA ÇIKTIK.” Dolayısıyla bizim ideolojimiz “İnsanın Temel hak ve özgürlükleri”dir. Bizim ideolojimiz her alanda Adalet ve özgürlüklerdir. Biz ötekileştirmeden, ayrıştırmadan ve bölmeden herkesi özgürce düşünüp ve özgürce ifade edebileceği bir şekilde “Gelin Türkiye’yi birlikte yönetelim ve sorunlara birlikte çözüm bulalım” diyoruz. Bu kadar net. Bizim kapımız herkese açık. Kapımız, Hırsızlara, yolsuzluk yapanlara, rant ve çıkar gözetenlere kapalı. Bunun haricinde herkese kapımız açıktır.

Türk Siyasi hayatında gerçekleştirdiğimiz bir ilk var. Bütün partilerin tıpkı bizde olduğu gibi bir Genel Merkez yapılanması var. Ama biz ilk defa “POLİTİKA İZLEME KURULLARI” diye bir kurul oluşturduk. Şu anda hükümette kaçtane bakanlık varsa bizde de bi okadar Politika İzleme Kurulu Başkanlığı var.”dedi.

“Edirne’de Güçlü bir isimle Gelecek Partisi kısa sürede Teşkilatlanacak”

12 Aralık 2019 tarihinde Gelecek Partisi’nin resmen kurulduğunu ifade eden Gürşan; “2020 tarihinde ise Kongre yapacak şekilde teşkilatlanıp, Kasım Ayında da Büyük kongremizi gerçekleştirdik. Şu anda olası Erken yada zamanında yapılacak Yerel, Genel her türlü seçime katılma hakkımız vardır. Biz 3 il haricinde Türkiye genelinde teşkilatlanmamızı yaptık. Bunlardan biri de Edirne’dir. Bize müracaat eden arkadaşlarımız var. Onları da değerlendiriyoruz. Şu anda Edirne’de görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Edirne’de kaliteli ve tecrübeli bir arkadaşımızla görüştük. Görüşmelerimiz de devam ediyor. Son aşamaya artık gelindi. Hayırlısıyla kısa bir süre sonra İl Başkanımızın ataması yapılacak. Edirne’de Bölge Koordinatörlerimiz ve İl Koordinatörlerimizin çalışmaları devam ediyor. Kısa zamanda Edirne’de örgütümüz kurulacaktır. Sayın Genel Başkanımızla birlikte Gelecek Partisi Edirne İl Teşkilatının açılışını hep birlikte yapacağız. Bakın AK Parti İktidar olduğu halde 81 ilde en son Edirne’de İl Teşkilatını kurabilmişti. Sayın Genel Başkanımız Edirne’yi ve Edirnelileri çok seviyor. Edirne Partimiz için çok önemli bir il. Edirne’deki Teşkilatlanma çalışmalarımıza hız verdik.
Edirne’deki ziyaretlerimizde bazı arkadaşlarımız bize şunu söyledi; “Sizin Genel Başkanınız akademisyenken Edirne’ye çok sık gelirdi. Birlikte çok sohbetler ederdik. Çok çorbalar içtik. Dolayısıyla Başbakan olduktan sonra yoğunluğundan dolayı kopmalar oldu. O yüzden hocayı Edirne’de görmek isteriz” diyorlar. İnşallah kısa bir süre sonra Edirne İl Binamızı Sayın Genel Başkanımızın katılımıyla hep birlikte açacağız.”dedi.

“HOCANIN KURMAYLARI EDİRNE’YE GELİYOR”
31 Ağustos Salı günü Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Kurmaylarının Edirne’ye adeta bir çıkarma yapacağını ifade eden Gürşan; “Edirne Balkanlara ve Avrupa’ya açılan önemli bir ilimizdir. Bakın partimizin sembolü Çınar ağacı yaprağıdır. Biz bu ülkenin topraklarına, tarihine, kültürüne, inancına ve değerlerine sahibiz. Kökümüz bir Çınar ağacının kökü gübi gibi sağlamdır. Gök yüzüne uzanan çınar ağacının uçsuz bucaksız dalları ve yaprakları var. Bu da Özgürlük ve Evrensel değerleri ifade ediyor. Biz aynı zamanda evrensel değerlere de sahip çıkıyoruz. Önümüzdeki hafta salı günü 7-8 arkadaşımızla birlikte Edirne’de çeşitli temaslarımız olacak.İlk olarak saat: 11.00’de Edirne Esnaf Odalarını ziyaret edeceğiz. Daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası ve sonrasında RYS Otel’de 13.30’da Basın mensuplarımızla bir araya geleceğiz. Yemekten sonrada 15.30’da da Ticaret Borsası ziyaretimiz olacak. Daha sonra Edirne Belediye Başkanımızı ziyaret edeceğiz. Ardından Esnaf ziyaretimiz olacak. . ”dedi.

 712 total views,  2 views today

Next Post

Günce ve Berke’nin Mutlu Günü

Edirne Ticaret Borsası Yönetim kurulu Üyesi  Eray ve Meral Karaca Çiftinin kızları Günce ile Belgin ve Benan (merhum) çiftinin oğulları Berke düzenlenen görkemli düğün töreni ile dünya evine girdi. 27 Ağustos Cuma Akşamı  Irmak Düğün Salonları – Şelale Kır bahçesinde gerçekleşen düğün törenine çok sayıda davetli ile birlikte Günce ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp