Genç Çiftçiler Derneği Başkanı ILGIN’dan EdirneAjans’a Ziyaret

admin

Edirne Genç Çiftçiler Derneği Başkanı Egemen ILGIN gazetemizi  ziyaret ederek yaptığı açıklamada Gıda Enflasyonunun çözümünün  Kooperatifleşmek olduğunu vurguladı.

2017 yılı içerisinde gerek sebze-meyve gerekse de et ürünlerinde ciddi fiyat artışları olduğunu ve bunun ithalat ile çözülmeye çalışıldığını belirten Ilgın, “Üreticiyi desteklemekten uzak her çözüm önerisi geçicidir. Kalıcı çözüm ise üreticilerin ve kooperatiflerin desteklenmesidir” dedi.

Başarılı bir kooperatifleşme ile “Üretimde ucuz girdi temin edilecek, çiftinin ürettiği ürüne katma değer kazandırılacak ve ürün aracısız olarak tüketiciye ulaştırılacaktır. Dedi.

Böylelikle üretim planlamasının da başarıyla yapılacağını belirten Ilgın bu model ile piyasaya da istikrar gelecektir dedi.

Türkiye’de  kooperatiflerin sayısının oldukça fazla olduğunu hatırlatan Ilgın “Önemli olan Kooperatiflerin hem üretici hem de tüketici açısından etkin şekilde faaliyet göstermesidir. Bu sistemi kurmak zorundayız” dedi.

 

 211 total views,  8 views today

Next Post

Ağa’dan İktidar ve Muhalefet Vekillerine ziyaret

657.Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Edirne’nin Sorunlarını Ankara’ya iletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlıklara Edirne’nin sorunlarını anlatan mektup gönderen Ağa Çetin, kamuoyunun büyük takdirini topladı. Ufak dokunuşlarla Edirne’de ekonomik kalkınmanın yaşanabileceğinin altını çizen Ağa Çetin, Bu hafta Ankara’da Edirne’nin sorunları ile ilgili […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp