Genç çiftçiler hayvanlarını aldılar

admin

genc-ciftciler-hayvanlarini-aldilar-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Genç Çiftçi Projesi Kapsamında 36 Adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Gerçekleştirildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, ülkemizde hayvancılığı geliştirmek amacıyla harekete geçirdiği proje gereği hak kazanan Meriçli genç çiftçilere hibe düve dağıtımı yapıldı.
Meriç İlçesine gelen 36 hibe düve dağıtımına Kaymakam Ali İhsan BAŞAK, AK Parti İlçe Başkanı Halil DEĞİRMENDERE ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Levent ARSLANER ile birlikte hayvan almaya hak kazanan genç çiftçiler hazır bulundu.

genc-ciftciler-hayvanlarini-aldilar-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Genç Çiftçi Projesi hakkında bilgi veren İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Levent ARSLANER, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı genç çifti projesi ile ülkemizde hayvancılığı daha da çok kalkındırmak amacıyla hibe düve dağıtımına başladı. Genç çiftçi projesinden ilçemizde 6 kişi yararlandı. Hayvanlarımız kişi başına 6 adet olup 5 Düve 1 Dana şeklinde verilmiştir. Hayvan başına 5.000 TL olup 6 hayvan ile bir Genç Çiftçi 30.000 TL destek almıştır. Hibe düveler iki yıl gözetim altında olup kesinlikle satımı yasaktır.

genc-ciftciler-hayvanlarini-aldilar-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaymakamımız Ali İhsan BAŞAK, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının hayvancılığı daha da ileri getirme konusunda üreticilerimize genç çiftçi projesini sunarak ailelerin kalkınmasını sağlamışlardır. Hak sahiplerine hayvanlara iyi bakmaları konusunda dileklerde bulunarak, Genç Çiftçilerimize hayırlı olması dilediler.

genc-ciftciler-hayvanlarini-aldilar-3

 58 total views,  2 views today

Next Post

Edirnespor sporcularından GÜRKAN’a ziyaret

                    Edirnespor Kulübü’nün sporcularıyla bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’nin her 3 takımını da burada görmek çok mutlu edici. Hepinizin yüzüne baktıkça umutlarım arttı” diyerek tüm Edirne Halkı’nı 3 takımın da bu hafta sonu gerçekleştireceği maçlara destek olmaya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp