Genç hekimler buluşuyor, sağlığın geleceğini konuşuyor

admin

Sağlık Bakanlığı tarafından ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen, tıp fakültesi öğrencilerinin görüşlerinin alındığı “Genç Hekimler Buluşuyor, Sağlığın Geleceğini Konuşuyor” etkinliği 07 Mart 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Etkinliğe İstanbul Avrupa yakası ve Trakya Bölgesinden davetli 11 tıp fakültesinden öğrenci temsilcisi, tıp fakültesi hocaları ve rektörler katıldı. Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu yaptığı açılış konuşmasında, insanlık tarihi boyunca sağlık hekimliğinin saygın ve zor bir meslek olduğuna dikkat çekerek, bu toplantıların sonunda ortak akıl üretebilmeyi ve paylaşabilmeyi başarmak gerektiğini belirtti. Etkinlikte tıp fakültesi öğrencilerinin tıp eğitimi alanındaki sorunlarına ilişkin sunumlar yer aldı. Daha sonra öğretim üyeleri görüşlerini bildirdiler.

Genç hekimler buluşuyor, sağlığın geleceğini konuşuyor (3)

 

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanımız kapanış konuşmasında sağlığın geleceğinin oluşturulmasında genç beyinlerin katkılarını almak istediklerini, gençlerin görüşlerinin geleceğin yapılandırılmasında önemli bir yapı taşı olarak değerlendireceklerini belirtti. Toplantıya katılan Rektörler adına konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük yaptığı konuşmada tıp öğrencisi olmanın bir ayrıcalık olduğunu ve tıp öğrencilerinin eğitim ile ilgili sorunlarının birebir ele alınmasından dolayı Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na teşekkür ederek, son dönemde eğitim standartlarının yükseltilebilmesi için gerçekleştirilen reformları ve Fakültemiz Tıp Eğitimi uygulamalarını özetlemiş, sağlıkta daha iyi bir gelecek için tüm paydaşların gönül ve işbirliğinin gerekli olduğunu vurguladı.

Genç hekimler buluşuyor, sağlığın geleceğini konuşuyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Fakültemiz temsilcisi İnt. Dr. Merve Şambel gelecek yapılandırılırken kendi görüşlerine de değer verilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında, gelecekte özellikle uygulama alanında daha iyi eğitilmiş hekimler, daha iyi hizmet alan hastalar, sonuçta yüzleri gülen hekim ve hastaların olduğu bir Türkiye’yi görmeyi arzuladığını söyledi.

Genç hekimler buluşuyor, sağlığın geleceğini konuşuyor (1)

 

 

 

 

 


Genç hekimler buluşuyor, sağlığın geleceğini konuşuyor (4)

 12 total views,  2 views today

Next Post

CHP’de 3. kadın milletvekili aday adayı

CHP’de  Edirne  milletvekili  aday adayları arasında 3. kadın aday  Güner Şeker Sırtova . CHP İl Merkezinde  aday adaylığını açıkladı. Burada yapılan toplantıya Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Uzunköprü Belediye Başkanı Av.Enis İşbilen  İl Başkanı, Oktay Bozkurt Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, İl Genel Meclis Üyesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp