Gencan, Köy Muhtarları Derneğini ziyaret etti

admin

CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Nejat Gencan Köy Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.Burada dernek yetkilileri ile görüşen Gencan çalışmaları hakkında bilgi   verdi ve Edirne’de Vakıf dükkan kiralarının çok yüksek olduğunu söyledi.
gencan

Esnaf, mahalle ve kurum ziyaretlerine devam ettiklerini belirten Gencan şunları kaydetti ; “Edirne esnafının durumu hiç parlak değil. Bedesten ve Alipaşa esnafı kiraların yüksek olmasından şikâyetçi. Dernek Başkanımız, İstanbul’daki Cevahir İş Merkezi’nde AVM’de kiraların  metrekaresi 30 Lira bizim dükkanlarımızın metrekaresi 70 – 90 arasında olduğunu  söyledi. 1,200’den başlayan 1,500 – 2.000 Lira’ya kadar çıkan kira ödemesi buradaki esnafımızı zorlayan maliyet kalemlerinden bir tanesi.

AVM’LER KÜÇÜK ESNAFI ZOR DURUMDA BIRAKIYOR

Açılan alış veriş merkezilerinin esnafı zor duruma düşürdüğünü hepimiz biliyoruz. Turizmin canlanmasına rağmen bu gibi yerlerin bir türlü hareketli hale gelmemesi öncelikle beni üzdü ve düşündürmeye başladı. Ne yapmamız gerektiğini de esnaflarımızla konuşarak çözüm aramaya ve bundan sonraki süreçte de ne yapılması gerektiği konusunda bir şeyler düşünmeye başladık. Ama köylümüzün de ekonomik olarak çok rahat olmaması ve şehre çok fazla inememesinden kaynaklanan bir durgunluk bir sıkıntı, sadece öğrenciden medet uman bir esnaf yapısına dönüşen bir Edirne olması bizleri üzen bir nokta içinde oldu.

 

Bunları zaman içinde çözüm önerileri ve neler yapmamız gerektiği konusunda da sizlerle paylaşarak bilgilendireceğiz.

        

Edirne Köy Muhtarları Dayanışma Derneği Başkanı Cevat  Meriç, “Belediye Başkan Aday Adayı Nejat Gencan ve ekibine ziyaretlerinden dolayı mutlu olduk. İlk defa böyle bir olaya da şahit olduk. Geçmişte biz köy muhtarlarını belediye başkanları bizleri pek fazla kaile almıyorlardı. Ama şunu bilmeleri gerekir ki şu anda köyde oturan nüfusun en az yüzde 50 ve üzeri köy kökenli olduklarını gözden kaçırıyorlar. Bu şehirde yaşayan yüzde 50’nin üzerindeki vatandaşlarımızın burada oturmalarına rağmen köyler ve bizlerle yakın ilişkileri olduğu bir gerçek. Bundan sonra muhtarlar ve belediye başkanlarımızın daha iç içe gerektiğinde sorunları paylaşıp çözüm üretilmesine gidilmesinin daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Seçimler biz muhtarları da kapsıyor. İnşallah seçimlerin başta ülkemize, milletimize ve vatandaşlarımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum. Gerçekten ziyaretinizden mutlu olduk.

Köy muhtarları olarak hizmet alma konusunda sıkıntı içindeyiz. Yollarımıza yama yaptıramıyoruz. Bozulan yolların bakımını yaptıramıyoruz.  Yenisini yaptıramıyoruz. İl Özel İdareler artık bu işin altından kalkamıyor.dedi


 185 total views,  2 views today

Next Post

Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

Süloğlu ilçesine bağlı Keramettin Köyü sakinlerinden Nejdet GÜN ve eşi Nefize GÜN hacı olmak için kutsal topraklara uğurlandı. Hacı adayları için uğurlama töreni yapıldı. Uğurlama törenine Süloğlu Belediye Başkanı Erol ATİK, Süloğlu İlçe Müftüsü Turgut Çavdar,Keramettin Köyü muhtarı Erdoğan UZUN, ve çok sayıda vatandaş katıldı.GÜN ailesi hac yoluna hareket etmeden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp