Gençler için özel proje

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Çalışmaları sırasında Edirne’nin dezavantalı kesimleri olan kenar semtlere özel bir önem veren CHP Belediye Başkan Aday Adayı Nurhan Işıkseren, Menzilahır’dan sonra geçtiğimiz hafta da Küçükpazar ve Horozlu Bayırı’ndaki kahvelerde semt sakinleriyle buluştu. Buluşma sırasında projelerinden somut örnekler veren, sosyal medyada gençlerle arkadaşlık kuran Işıkseren ve ekibi yoğun ilgi gördü ve alkışlarla uğurlandı.

nurhan-ışıkseren-chp-edirne

Kahvehane ziyaretleri sırasında gençlerin bu mekanlarda yaşlılarla birarada bulunduğunu tespit ettiklerini kaydeden Işıkseren, Edirne’nin kahvehane gerçeğini gözönünde bulundurarak ciddi bazı projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. “Bu semtlerde gençler için spor yapabilecekleri, sosyal, kültürel etkinliklerde bulunabilecekleri gençlik kültür sanat evleri projemiz var. Yakın çalışma arkadaşlarımla birlikte, bunu hayata geçirene dek kısa vadede ne yapabilirizi değerlendirdik” diyen Işıkseren, ilk etapta her semtte fiziki mekan olarak da uygun bir kahvehaneyi iyileştirip, gençlere farklı bir alternatif sunacaklarını söyledi. Bu semtlerde çok ciddi bir genç potansiyel bulunduğunu, ancak gençlerin ve sorunlarının sürekli görmezden gelindiği için, giderek büyüyen sorunların içinden çıkılmaz hale gelmeye başladığını kaydeden Işıkseren şöyle konuştu.

nurhan-ışıkseren-chp-edirne (1)
KENAR SEMTLERİ MUTLU EDİRNE’NİN BİR PARÇASI YAPACAĞIZ
“Edirne gibi bir kentte gelecekten umudunu kesmiş çok sayıda gencimizin olması çok düşündürücü. Bu gençlere umut aşılamak, hayata hazırlanmalarına destek olup umutlu ve insanca yaşam koşullarına kavuşturmak ve onları bizim hedeflediğimiz mutlu Edirne’nin bir parçası yapmayı dolaylı da olsa belediyenin görevlerinden sayıyoruz.
ÖRNEK KAHVEHANEYE HİJYEN VE İNTERNET ERİŞİMİ
Bu doğrultuda, öncelikle dezavantajlı semtlerden başlamak üzere, fiziki mekan olarak uygun kahvehanelerde işyeri sahibi ile anlaşıp iyileştirme yoluna gideceğiz. Öncelikle çay ocağı ve tuvaletleri iyileştirip, hijyene önem verilen, örnek bir mekan sağlayacağız. Daha sonra da mekanın bir köşesini gençlere ayırıp, günlük gazete, dergi, kitap ve internet erişimli bilgisayarla en azından o köşeyi kahve ortamından farklı hale getireceğiz.
SEMT HALKI DA TEKNOLOJİDEN YARARLANACAK
İnternet erişimi sayesinde semt halkının da sağlık, haberleşme ve bilgi edinme gereksinimleri, bu bölümden sorumlu olmak isteyen gönüllü gençler sayesinde giderilmiş olacak. Böylelikle dezavantajlı semtlerimizin de mutlu Edirne’nin bir parçası olmaları adına küçük ama önemli bir adım atılmış olacak. Sağlanacak sponsor destekleri ile Edirne’de benzer durumda olan tüm kahvehanelerin mevcut koşullarının iyileştirilmesi için çaba vereceğiz. Çünkü halk sağlığı bizim için önemli. Halk kahvehaneye gidiyorsa; işe, koşulları iyileştirmekle başlayabiliriz. Birbiri ardına bu tür projeleri hayata geçireceğiz.”
GİRİLEMEYEN MAHALLENİN SORUNLARI ÇÖZÜLEMEZ
Edirne kamu oyunda bazı kenar semtler için, “Buraya polis bile giremez” şeklinde yanlış bir algılama olduğunu da kaydeden Işıkseren, “Böyle bir şey olamaz. Ben ve partili yakın çaışma arkadaşlarım ‘girilemez’ diye damgalanan her mahalleye girdik ve çok büyük dostlukla karşılandık. Çünkü bu insanlar da biliyor ki, girilemeyen yer dışlanır. Girilemeyen yerlerin sorunları birikir ve çözülemez. Edirne’de girilemeyen bir mahalle olabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Olsa olsa mahalleye hiç bir hizmet gitmediği için semt halkının bir kırgınlığı küskünlüğü söz konusudur. Edirne halkının mutlu ve birbiriyle barışık olması bir yerel yönetimin en büyük görevlerindendir. Biz hiç bir mahallemizde insanımızın yanlış algılamalar yüzünden dışlanmışlık hissine kapılmasını istemiyoruz” dedi.
GENÇLERLE SOSYAL MEDYADA ARKADAŞLIK
Işıkseren ve arkadaşları, Horozlu Bayırı’nda Ceyhun’un kahvesinde buluştukları gençlerle sosyal medyada da arkadaş oldu. Sosyal medya üzerinden da gençlerle iletişime geçmenin önemine dikkat çeken Işıkseren, “Anlayan gözler için gençlerin sosyal medyadaki her paylaşımının bir anlamı var. Biz bu kanalı da açık tutarak hem direkt hem de dolaylı olarak gençlerin taleplerini anlamaya ve katkı vermeye çalışacağız” dedi. Işıkseren ve ekibi kahveden gençlerin yoğun ilgisi ve alkışlarıyla uğurlandı.

 378 total views,  2 views today

Next Post

EDSYB Başkanı Aytın "Gerçek üreticiler desteklenmeli”

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Aytın,hayvan ihracatının bir yerden başlamasının yararlı olacağını Bu ihracatın İzmir’den başlamasının ise düşündürücü olduğunu belirterek; “ ülkemizde gerçek üreticilere yardım yapılmalı biz maddi yardım istemiyoruz sadece çiftliğimizde bulunan düvelerin satışı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp