Genel Cerrahlar Edirne Devlet Hastanesi’nde Buluştu

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

“219.Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı” Edirne Devlet Hastanesi’nin yeni yapılan konferans salonunda gerçekleşti. 1997 yılından buyana her ay düzenli olarak üniversite veya eğitim ve araştırma hastanelerinde yapılan Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı tarihindeilk kez bir devlet hastanesinde düzenlendi.

219.Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği’nin önderliğinde, Edirne Devlet Hastanesi’nin de ev sahipliğini yaptığı toplantıya Türkiye’nin ileri gelen acil cerrahi öğretim üyeleri, eğitim araştırma hastanelerinin klinik şefleri, genel cerrahi uzmanları ve asistanlarından oluşan katılımcı kadroda; İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Recep Güloğlu, İstanbul Tıp Fakültesi (ÇAPA) Acil Cerrahi Anabilim Dalı’ndan Prof.Dr. Cemalettin Ertekin, Cerrahpaşa Üniversitesi Acil Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr.Salih Pekmezci gibi alanında uzman isimler yer aldı.

219.Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı (1)

Bilimsel ortamda, vakalar tartışılarak ortak akıl arandı.

Toplantının amacı; trafik kazası, düşme, kurşunlanma, bıçaklanma vb. acil cerrahi durum gerektiren vakalar üzerinde tartışılarak,oluşanbilgi ve tecrübenin bilimsel ortamda hekimler arası aktarımının sağlanmasıdır. Böylece karşılaşılacak sonraki vakalara ışık tutularak ortak akılda birleşme vurgulanmıştır.Ayrıca her ay yapılan bu toplantı ile genel cerrahlar arasındaki iletişimin kuvvetlenmesi planlanmıştır.

219.Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı (3)

Toplantı sonrası Edirne şehrinin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan mekânları rehber eşliğinde gezildi ve MeriçNehri’nin kenarında çay ikramıyla son buldu.219.Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı (2)
219.Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı (4) 219.Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı (5) 219.Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı (6) 219.Travma ve Acil Cerrahi Toplantısı (7)

 

 

 

 2,616 total views,  2 views today

Next Post

Edirneli Gezgin Öğrencilerle Buluştu

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirneli gezgin İrem ÖZER “16 ülke 160 şehir” isimli söyleşi programında Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencileriyle gezdiği şehirler ve ülkelerle ilgili anı ve deneyimlerini paylaştı. 1976 Edirne doğumlu İrem Özer İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu. Çeşitli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp