“GERÇEK SEVGİ KROMOZOM SAYMAZ”

admin

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle down sendromlu çocuklar ile bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Yüreklerindeki tertemiz sevgi ve yüzlerindeki sıcacık gülümse ile onların hayatımıza kattığı artı 1 değerin farkındayız. Çünkü sevgi kromozom saymaz. Çünkü dünya onlarla daha da güzel. Lütfen onları anlayın ve onların farkına varın” dedi.  

                Arda Özilke Okulu ve Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nden yararlanan down sendromlu çocuklar 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Gürkan, çocuklara uzun süre sohbet ederek, onlara mp3 çalar hediye etti.

Down Sendromu’nun bir hastalık olmadığına dikkat çeken Başkan Gürkan,  “Lütfen onlara fırsat verelim. Onların bizden eksikleri yok bizden farklıları var. Bizden farklılar çünkü onlar hesapsız, kitapsız seven, sonsuz sevginin kaynağı.  Down Sendromu bir hastalık değil, genetik bir farklılık. Down Sendromlu bireylerin kendilerini tam olarak geliştirebilmeleri ve kendilerine yetecek bir yaşam sürebilmeleri için ailelerine, arkadaşlarına ve toplumun duyarlılığına ihtiyaçları vardır.  Down Sendromlu bireylerin eğitimle hayata uyum sağlayabildiğini unutmayalım. Onlar bizim çocuklarımız. Onların daha iyi şartlarda yaşayabilmesi, daha iyi eğitim alabilmesi ve sosyal yaşamda daha aktif yer alabilmesi için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz ve çaba göstermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

                Down Sendromlu çocuklara özveriyle yaklaşan, büyük bir emekle onları topluma kazandırmak için çaba gösteren ailelere ve öğretmenlere teşekkürlerini ileten Gürkan, “Yüreklerindeki tertemiz sevgi ve yüzlerindeki sıcacık gülümse ile onların hayatımıza kattığı artı 1 değerin farkındayız. Çünkü sevgi kromozom saymaz. Çünkü dünya onlarla daha da güzel. Lütfen onları anlayın ve onların farkına varın” dedi.

 78 total views,  2 views today

Next Post

CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN’ın Dünya Su Günü mesajı

Bugün 22 Mart Dünya Su günü. Birleşmiş Milletlerin aldığı kararla 1993 yılından beri bugün Dünya Su Günü olarak kutlanmaktadır. Dünya Su Günü yaşam kaynağı olan suyun önemine ve dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının yok edilmemesi ve çoğaltılması konusunda farkındalık yaratılması için önemli bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp