GEREKLİ ÖNLEMLER ALINMIŞ, TOPLU TAŞIMA GÜVENSİZ DEGİLDİR!

admin

Covid19 virüsün toplu taşımadan kaynaklı bulaşma oranı %1 olduğu, araştırmalarda işyerinden kaynaklı bulaşma % 25, okul vb eğitim kurumlarından bulaşma %19, sağlık tesislerinden %11, aile toplantıları ve buluşmalarından %7 olduğu değerlendiriliyor.

Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) Eğitim Direktörü sayın Kaan YILDIZGÖZ : “gerekli tedbirler alınmış toplu taşımada Covid 19 bulaşma riski diğer kalabalık ortamlara göre ÇOK ÇOK DÜŞÜKTÜR. Yapılan araştırmalar diğer kalabalık ortamlardan (AVM, pazar yeri, gece eğlenceleri, işyerinde kalabalık ortamda beraber çalışma, sağlık tesislerine gitmek, aile toplantıları, spor etkinlikleri gibi diğer etkinlikler ve ortamlarda bulaşma vakaları toplu taşıma esnasında bulaşma vakalarına göre oldukça yüksek olduğunu ortaya koymuştur. ” dedi.

Edirne Belediyesi Ulaşım Müdürü Erdal Uygun yaptığı açıklamada; “Edirne’de Güvenli bir TOPLU TAŞIMA hizmeti vermek üzere tüm paydaşlar olarak azami özeni gösteriyoruz.
Serhad Birlik ETUS yönetimi ve çalışanlarına teşekkür ederiz.”dedi.

TOPLU TAŞIMADA HESKODU YUKLEMESI İCİN: https://hes.edirne.bel.tr/

“TOPLU ULAŞIMLA SEYAHAT ARTIK DAHA GÜVENLİ”

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Korona virüs tedbirlerine karşı şehirdeki bulunan minibüsler Edirne Belediyesi tarafından rutin olarak dezenfekte ediliyor. ETUS araçlarının 160 tanesi toplanma alanlarında dezenfekte edilerek korona başta olmak üzere tüm virüslere karşı önlem alınıyor.

ETUS BAŞKANI: “ARAÇLARIMIZ SÜREKLİ DEZENFEKTE EDİLİYOR”

ETUS Başkanı Hakan Giyik de şu ana kadar hiçbir ETUS şoföründe pozitif vakaya rastlanmadığını, dezenfekte konusunda gerekli hassasiyeti gösterdiklerini ifade etti.

Giyik, “Her servise çıkmadan önce şoförler gerekli dezenfeksiyonu yapılıyor. Özel idareden gerekli dezenfektan desteğini alıyoruz. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla araçlarımıza binebilirler. Hiçbir risk yok. Şoför arkadaşlarımızdan şu ana kadar pozitif vaka çıkan kimse yok. Bundan dolayı da mutluyuz. Sağlığımızı düşünüyoruz. Gereken dikkati göstermeye çalışıyoruz” dedi.

 75 total views,  2 views today

Next Post

“Hayatları kolaylaştıracak çalışmalara destek sağlamaya devam edeceğiz”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Keşan Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törende konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nin kent genelinde sürdürdüğü engelsiz yaşam çalışmalarını sıralayarak, “Biz yapılan tüm bu çalışmaları bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak değerlendiriyoruz.” dedi. Kovid-19 salgını nedeniyle sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleşen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp