Gıda Tarım Hayvancılık ve Sanayi Fuarının açılışı yapıldı.

admin

Bu yıl 18. düzenlenecek olan  Gıda Tarım Hayvancılık ve Sanayi Fuarının açılış törenine Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı ve  26. Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, ETSO Meclis Başkanı Emre Alp, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, ETB Meclis Başkanı Fedai Canım, , STK ve Oda temsilcileri, iş adamları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

 

Recep Zıpkınkurt;  “Fuarımız, bölgemiz için büyük önem taşımaktadır”

Fuarın açılış konuşmasını yapan ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt; “TOBB’un değerli katkılarıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Renkli Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen, ilimiz ve bölgemizin tanıtımıyla ve ticaretin gelişmesinde önemli bir fonksiyon üstlenen “Edirne Gıda Tarım Hayvancılık ve Sanayi Fuarı” bölgemiz için büyük önem taşımaktadır.  Edirne’de gerçekleşen 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile aynı zamanda kapılarını açan fuarımızda üretici ile tüketiciyi bir araya getirdiğimiz fuarımızın 18. kez kapılarını açıyoruz.  ETSO Yönetim kurulu olarak yaptığımız çalışmalarda önce Edirne ekonomisini sonra üyelerimizin memnuniyetini ve gelişimini ön plana koyduk. Görev süremiz boyunca bu önceliklerle hareket ettik ve Türkiye’nin Avrupa’ya açılan sınır kapısı Hamzabeyli’ye ülkemiz ve ilimize yakışır bir “Tır parkı” yaparak hem Türkiye’ye hem de Edirne’ye farklı bir vizyon kazandırdık. Edirne’nin tüm yönleriyle sektörleriyle kalkınması esastır. Hangi yönden bakarsak bakalım Edirne, ülkemizin gelecek yılları için büyük önem taşımaktadır.   Bu kapsamda yeni dönemde en öncelikli hedeflerimiz arasında ilimize yakışır, tüm Balkanlara hatta Avrupa’ya kucak açacak modern bir fuar merkezi kazandırmayı dahil ettik. Çünkü biliyoruz ki fuarlar olmadan Turizm ve ticareti istediğimiz seviyeye taşıyamayız.” Dedi.

Daha sonra konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Bu yıl Kırkpınarımızın 657.sini gerçekleştiriyoruz.Muhteşem bir gelenek muhteşem bir spor.  Bu yıl 18. Düzenlenen Gıda Tarım Hayvancılık ve Sanayi Fuarının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Gıda Tarım Hayvancılık ve Sanayi Fuarında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Edirne Valisi Günay Özdemir; “Fuarımızın Edirne’mize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi kesilerek fuarın açılışı gerçekleşti. Açılış törenine katılan protokol mensupları fuar alanını gezerek fuarda tanıtılan ürünler ve firmalar hakkında bilgi aldı.

Her yıl yerli ve yabancı binlerce kişiyi ağırlayan Gıda Tarım Hayvancılık ve Sanayi Fuarı 15 Temmuz 2018 Pazar gününe kadar açık kalacak.

 

 

 

 111 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar’ın kalbi Balkan Otel’de atıyor

Kendi işletmesi olan Balkan otel’de otel kapasitesinin büyük bir bölümünde Kırkpınar’da güreşecek olan pehlivanları ağırlayan Lalapaşa Lalapaşa Efsane Güreş Ağası Selami Tuncel, Edirne Ajans Medya grubuna başta ağalık olmak üzere güreşe dair açıklamalarda bulundu. Edirne’ye yaptığı yatırımlarla istihdam sağlayan, İstanbul’daki yatırımlarını Edirne’ye kaydıran Güreş aşığı Efsane Ağa Selami Tuncel, yaptığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp