Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü’nden Borsaya Ziyaret…

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan SARI ve berberinde Müdür Yardımcısı Bilgin YILMAZ ve Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Atilla BAYAZIT Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

tarım il müdürlüğü etb ziyaret

Heyet Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai CANIM ve Yönetim Kurulu Başkanı Özay ÖZTÜRK tarafından karşılandı. İlk olarak hububat ve yağlı tohumlar salon satışlarını izleyen heyet, Edirne Ticaret Borsası’nın faaliyetleri hakkında bilgi alarak, üyelerle sohbet gerçekleştirdi.

tarım il müdürlüğü etb ziyaret (2)

Sonrasında Edirne Ticaret Borsası canlı hayvan satış tesislerine geçen heyet, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa GÖKTAŞ tarafından karşılandı. Canlı hayvan salon satışlarına iştirak eden heyet, üyeler ve üreticilerle bir araya gelerek, düzenlenen açık artırmaları bir süre izledi.

tarım il müdürlüğü etb ziyaret (3)

Son olarak Edirne Ticaret Borsası iştiraki olan ve Edirne Et ve Et Ürünleri Entegre Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. tarafından işletilmekte olan modern mezbahada incelemelerde bulunan heyet, kesim faaliyetlerini yerinde inceledi. Sonrasında Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Serdar HÜSEYİNCA’nın da hazır bulunduğu toplantıda mezbaha faaliyetleri hakkında heyete ayrıntılı bilgi verildi.

tarım il müdürlüğü etb ziyaret (1)

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan SARI yaptığı değerlendirmede; “Ziyaret programıyla Edirne Ticaret Borsası’nın hizmetlerini yakından gördük ve faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgiler aldık. Hububat, yağlı tohumlar ve canlı hayvan satış tesisleri ile mezbaha organizasyonlarının gerçekten etkin, şeffaf ve ihtiyaçlara cevap bir yapıda olduğunu gördük. Başarılı çalışmaların artarak devamını diliyorum.” dedi.

Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay ÖZTÜRK ziyaret nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Edirne Ticaret Borsası’nın en önemli paydaşlarından birisidir. Ziyaret vesilesiyle yaptığımız çalışmaları, faaliyetlerimizi ve verdiğimiz hizmetleri uygulamalı olarak tanıtma fırsatı bulduk. Üyelerimizin ve üreticilerimizin iş imkanlarını geliştirmek, gelir ve seviyelerini artırabilmek adına yapılacak tüm projelerde birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu tekrar ifade ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 289 total views,  2 views today

Next Post

KENT YAŞAMININ BEDELİ VAR

Kırsal kesimden zorunlu olarak kente göç eden veya uzun yıllardan bu yana kentimizde yaşamasına karşın şehirde yaşama sorumluluğun benimsememiş insanlarımız mevcut. Bu konuda örnek vermek gerekirse, Edirne belediyesi tarafından evsel atıkların ayrışması için kentin bazı yerlerine geri dönüşümü olabilecek evsel atakların atılacağı konteynerler konuldu. Evsel atıkların ayrıştırılması konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp