Gider, “Kırklareli kültürel zenginliği olan bir kent”

admin

Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider Belediye’nin etkinlikleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Edirne’nin Kırklareli ile kardeş şehir olduğunu aynı bölgede ve aynı tarihi geçmişi olduğunu belirterek “ Bu topraklar ezelden beri aydınlık hürriyet sever çağdaş insanların çoğunlukta olduğu yöreler olmuştur. Ülke dara düştüğünde zor zamanlarda vatanını seven insanlar yetiştirmiştir. Bunların başında Mustafa Kemal Atatürk gelmektedir. O nedenle bu değerli insanımızı bir kez daha rahmetle anmak istiyor ve mekânının cennet olmasını diliyorum. Biz Kırklareli Belediyesi olarak Sayın Başkanımız Kesimoğlu ile birlikte işe başladığımızda seçim öncesi 5 proje ile halkın karşısına geldik. Başkanımız bu sözü meydanlarda halka duyurdu. Bunların başında şehir şebeke suyu geliyor. Kırklareli halkı şu anda suyu güvenerek musluklarından içiyor. Su ile ilgili bir sorunumuz bulunmamaktadır. Biz daha kaliteli ve temiz su bulma adına Armağan barajı suyu için üç yıldan bu yana gerekli tahliller yaptırıldı. Bu konuda çalışmalarımız son aşamada eylül ayında kendi debisi ile gelen bu suya belediye olarak klor katmamız gerekecek. Halkımız bu suyu rahatlıkla içebilecektir.

mehmet gider

 

 

 

 

 

 

 

50 YIL SU SORUNU OLMAYACAK

Eylül ayı sonu itibariyle Kırklareli halkına daha sonraki aşamalarda ilimizin güney sınırında Babaeski’ye kadar suyun dağıtılması söz konusu olabilecek. Böyle bol miktarda su imkânımız bulunmaktadır. Kırklareli’nin nüfusunun artmasına rağmen 50 yıllık sürede su derdi olmayacak. Buna sulama suyu da dâhildir. Belediye Başkanımızın gerçekleştirmek istediği bir diğer konu ise Otopark sorunu şehrimizde müzenin arkasında bir otoparkımız bulunmaktadır. Bunun parası hazır. Hiçbir yerden yardım almaksızın 800 araç kapasiteli otoparkın proje aşamasında sona gelindi. Bu otoparkın ihalesi tamamlanmasından sonra önümüzdeki belediye seçimden önce otoparkımız işletmeye açılacak ve sokaklarımız otopark olmaktan kurtulacaktır. Bir diğer konu ise belediyemizin hizmet binasına ihtiyacı bulunmaktadır. Kırklareli büyüdüğüne göre belediyenin de büyük alanda hizmet vermesi gerekir.  Yeni belediye binamızla ilgili mutfak çalışmaları devam ediyor. Bir süre sonra onun da temelini atacağız. Belediyemiz için bir yer tasarlıyoruz. Süpürgeciler sitesinde bir yerde altını pazaryeri üstünü belediye binası olarak yapmayı düşünüyoruz. İkinci bir alterlatif olarak öğretmenevi karşısında belediyemize ait 2,5 dönümlük bir arsamız bulunmaktadır. Burası da belediye binası için çok uygun, teknik heyet bunlardan hangisi uygunsa onun üzerinde karar verecek.

KÜLTÜREL ETKİNLİKLERE ÖNCELİK VERİYORUZ.  

Herkesin farkında olduğu gibi Kırklareli Belediyemiz kültürel etkinliklere ağırlık veriyoruz. Haftalık ara ile tiyatrolarımızı panellerimizi yine konserlerle ilgili faaliyetlerimiz Belediye Başkanımızın istekleri doğrultusunda devam etmektedir. Yeni açılan Atatürk Kültür merkezimizde düzenlenen etkinliklere katılım az sayıda olursa kendi birimimizde yapıyoruz. Sayı arttığında bu etkinliği Kırklareli Üniversitemizin Rektörlük Kültür Merkezinde yapıyoruz. Bu tür kültürel etkinlikler insanlarımızın arasında uygarca tartışmalara zemin hazırlıyor. Bilindiği gibi Kırklareli’nin de içinde bulunduğu bu topraklar Trakya’nın kültür merkezidir. Bu etkinlik açısından Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’ni birbirinden ayırmak mümkün değildir. Zira bu bölge insanları ile akraba olmuşlardır.

MEHMET GİDER

 

 

 

 

 

 

 

  1. LİGDE FUTBOL TAKIMIMIZ VAR

Buranın insanları Balkan kökenli Avrupa menşeli oranın kültünü almış insanlardır. O kültür bu yörede alabildiğine gelişiyor. Bilindiği üzere Kırklareli spor futbol takımımız 2. Ligde yer alıyor. Kentimiz küçük olmasına karşın Bölgemizde spora gönül veren insanların ortak aklını kullanıp Futbol takımlarını destekliyor ve bu başarıyı elde ediyoruz. Bir birliktelik sonucu ve destek sayesinde satrançta Türkiye birincisi bizden çıktı. Bu sporcumuz dünya sekizincisi oldu. Biz belediye olarak sporumuzun her dalına destek veriyoruz. Bunu herkesin ortak desteğini alarak sağlıyoruz. Belediyemizin tüm yapılan işleri şeffaf olarak yapılıyor. Satın almadan ihalelere kadar vatandaşlarımızın denetimlerine açık olarak yapılıyor. Kimsenin kafasında soru işareti kalmıyor.   Bölgemiz açısından daha iyi ve aydınlık günlerin çok yakın olduğu inancındayım.

 

 

 11 total views,  2 views today

Next Post

Bezbaş, "siyasi partilerimiz ülke yararını düşünmeli"

7 Haziran’da  yapılan Milletvekili seçim sonuçların hakkında açıklama yapan 25. Dönem  CHP Milletvekili aday adayı ve Aden Koleji  Ortağı, Keşan Günce Final Dershanesi Sahibi   Mustafa Bezbaş,HDP dışında hiçbir siyasi partinin mutlu olmadığı bir seçim sonuçları çıktığını belirterek; “ Bu seçimin sonucunda siyasi partılerinizin alması gereken mesajlar da çok net. Daha […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp