Girgin, “ siyasilerin gündeminde işçiler yok”

admin

7 Haziran seçimleri sonrası açıklama yapan  Türk İş’e  bağlı Teksif Sendikası Edirne Şubesi Başkanı Şaban Girgin, siyasi partilerin ana gündeminde, halka vaatlerinde   işçilerin  hakları   ve sendikalaşma sorunlarının bulunmadığını  çalışma barışı için  bunun zorunlu olduğunu  belirterek; “Siyasi partilerimizin programlarını dikkate aldığımızda çalışma hayatına yönelik bu konuda sorunları çözecek  hiç bir madde bulunmadığını gördük.  Aslında ülke gündemine alınması  gereken en önemli  sorunlardan birisi  hatta en önemli olanı  işçilerin örgütlenmesinin sendikal hakların kazanımındaki  engellerin kaldırılmasıdır. Ne yazık ki  siyasi  parlamentoda  temsil edilen siyasi  partilerimizin halka vaat ettikleri konuları kapsayan programlarında  böyle  bir  madde göremiyoruz.

ŞABAN GİRGİN

 

 

 

 

 

 

 

 

Siyasilerimiz seçim meydanlarında merdiven altı üretimin kaldırılacağından söz ederek, işçi haklarının dikkate alınmadığı böyle bir üretimin önüne geçileceği sözünü verdiler. Bu söylenenler  ancak işçilerin  her alanda örgütlenmesi , sendikal güvencelere  kavuşması ile  işçi haklarının  güvence altına alınması  başarılır.

Ülkede taşeronlaşmanın önü kesilmeyip, bu tür çalışmaya her türlü kolaylık  sağlanması ile işçilerin sendikalaşması, hakların kazanımı  sağlanamaz.

AVRUPALI İŞÇİLERİN HAKLARINA SAHİP OLMAK İSTİYORUZ

Türk İş’e bağlı sendikaların bugüne kadar defalarca dile getirdiği gibi, biz Avrupa işçilerinin sahip olduğu hakları bizim işçilerimize de sağlanmasını  bekliyoruz.

Bu sağlandığı takdirde ülkede çalışma barışı için çok önemli adım atılmış olacaktır. Yeni kurulacak hükümetten sendikacılar  olarak    biz bunu bekliyoruz. İşçi haklarını dikkate almayan hiç bir siyasi  partinin  halkın nezdinde başarılı olması beklenemez. Tüm siyasi partilerimiz emeğe, işçi haklarına  saygılı olmalıdır ve bu hakların kazanımı için yasal  olarak gereken gayret gösterilmelidir.

Siyasilerimizden bu dönemde  bunu bekliyoruz. Türk İş her zaman olduğu gibi yasal çerçevede  işçi haklarını savunmaya devam edecektir. Teksif  Sendikası ise  her zaman  bu yönde  mücadele veren en köklü sendikalardan biridir” dedi

 

 

 

 91 total views,  2 views today

Next Post

Küküler deresinde boru patladı, Edirne susuz kaldı

Edirne’ye Süloğlu Barajından su gelmesini sağlayan borunun Süloğlu’na bağlı Küküler köyü deresi yatağında patlaması sonucu Edirne susuz kaldı. Su borusunun patladığı yerde basın toplantısı düzenleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan. Süloğlu Barajından Edirne’ye içme suyu taşıyan 38 kilometre uzunluğunda eski hat üzerinde 800 cm borularda, boruların miadını doldurduğu için  zaman […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp