GİRİŞİMCİ KADINLAR

admin

fikri_yalin_koseEdirneli ve Türkiye’nin dört bir yöresinden gelen girişimci kadınların ETSO’da yapılan toplantısını ve yapılan konuşmaları sonuna kadar izledim ve gerçekten gurur duydum kadınlarımızın geleceği açısından mutlu oldum.

Bugüne kadar sınırlı sayıda iş alanlarında i bulma imkânı bulan birçok kurum ve kuruluşlara girmesi engellenen kadınlarımız girişimci işkadını görevlerinde yer bularak gerçekten büyük işler başarıyor.

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan bölgemizdeki kadın girişimcileri açısından büyük bir şans olarak kabul ediyorum. Kadın girişimci yetkilisi toplantıda, bugüne kadar yaptığı çalışmalar konusunda detaylı bilgi verdi. Gerçekten büyük engelleri aşarak bu düzeye gelmiş. Bundan sonraki çalışmaları ve kadın girişimcilere sağlanacak imkânlarla Elmas Hanım bölgemize çok yararlı işler yapacak erkekleri kıskandıracak yeteneklere sahip çok başarılı bir bayan. Konuşmasında ilginç tanımlamalarda bulundu Elmas Aslan, kadının elinin değmediği bir ekonominin bereketi olmayacağı yolunda iddialı tezler savundu. Bir toplumda cinslerin yalnızca birinin çağdaşlaşması ile yetinilmesi halinde o toplumun yarı yarıya güçsüz kalacağını söyledi. Kadın girişimcilerin imkânlarının genişletilmesini, iş yaşamında kadınların en az erkekler kadar başarılı olacağına inanılması gerektiğini vurgulayan kadın girişimciler komitesi başkanı Elmas Aslan’ın bu konuşması ben de dâhil herkesin takdirini topladı. Kadın Girişimcilerin Marmara Bölge toplantısı ve benzeri toplantıların sürmesi halinde meyvelerini verecektir. Bu arada yapılan konuşmalarda bugüne kadar kadınlara verilmeyen, esirgenen haklar da gündeme taşındı. Özellikle Edirne Valisi Hasan Duruer, konuşmasında üzerine basa basa Kadınların bazı mesleklerden mahrum olduğunu, siyasette, belediye ve il genel meclis üyelerinde odalarda ve diğer demokratik kurumlarda kadın sayısının az olduğundan yakındı. Bunun kadınlara karşı haksızlık olduğunu söyledi. Gerçekten oda yönetimlerine ve meslek kuruluşların yöneticilerine baktığımızda kadınların sayısı yok denecek kadar az. Toplumun yarısını teşkil eden bayanların toplumda temsilinin bu düzeyde kalmasının önemli bir eksiklik olduğunu söyledi.

Gerek ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt gerekse Borsa Başkanı Özay Öztürk kadın girişimcilere destek verileceği müjdesini verdiler. Bu, destek toplantıya katılan, yurdun dört bir yöresinden gelen girişimci kadınlarımızı mutlu etti.

 407 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi’nden İki Yeni Proje

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu Edirne Belediyesinin bu yıl iki önemli projesinin bulunduğunu belirterek şunları kaydetti; “iki projemizden birincisi 65 yaş üstü Edirne’de yaşayan insanlarımızın hayata daha iyi katılmaları hizmetlerden yararlanmaları için çok ciddi bir proje yapıyoruz. YAŞLILARIMIZIN HAYATA BAĞLILIĞINI SAĞLAYACAĞIZ Burada 65 yaşı ve üstü vatandaşlarımızın ilk önce […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp