Giyik “Kural İhlalinde Şoförlerimiz Cezalandırılıyor”

admin

Serhad Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, midibüslerinde şoförler ve yolcular arasında yaşanan sıkıntılar VE tartışmalar ve şoförlerin trafik kuralı ihlallerinin cezasız kalmadığını, son bir yıl içerisinde yüze yakın şoföre çeşitli cezalar uyguladıklarını belirtti.

HAKAN GİYİK

Serhad Birlik (ETUS) Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, yaptığı açıklamada midibüslerinde şoförler ve yolcular arasında zaman zaman yaşanan tatsız olayların ve kural ihlallerinin cezasız kalmadığını ve kalmayacağını ifade etti.

Son bir yıl içerisinde kendilerine gelen şikâyetler doğrultusunda yüze yakın şoföre ceza uygulandığını belirten Giyik, “Bizler araçlarımızda yaşanan bazı tartışmalar ve olumsuzlukları yönetim olarak gerekli incelemeyi yaptıktan sonra, gereken cezayı uyguluyoruz. Son bir yıl içerisinde kooperatifimize iletilen  şikâyetleri değerlendirerek, kamera görüntülerinden de faydalanarak gereken cezaları uyguladık ve uygulamaya da devam ediyoruz. Bu cezalar gerek işten uzaklaştırma, gerek para cezası bazen de işten çıkarma şeklinde sonuçlanabiliyor” dedi.

“KAMERA SİSTEMİNDEN KONTROL EDİYORUZ”

Giyik, yaklaşık bir buçuk yıl önce kamera sistemini ulaşım araçlarına kurduklarını ve bu süreçte yolculardan gelen şikâyet oranlarında hızla azalmalar yaşandığını belirterek, “Yaklaşık maliyeti 500 BİN lira olan kamera sistemini bilindiği gibi şikâyetlerin önüne geçebilmek için kurduk bu sestemin faaliyete geçmesinden sonra sistem çok da güzel işliyor. Bir buçuk yıl önce uygulamaya geçirdiğimiz sistem sayesinde hız, yolcu, şoför konusunda tüm şikâyetler yüzde 80 aza indi” şeklinde konuştu.

 

 111 total views,  2 views today

Next Post

Keşan belediyesinden seçim için ücretsiz taşıma

    KEŞAN BELEDİYESİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ’NDE SAHİLLERDEN OY KULLANMAK İSTEYEN VATANDAŞLARI ÜCRETSİZ TAŞIYACAK   Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, 7 Ağustos 2014 Çarşamba günü yaptığı açıklamada, sahillerde yaşayan ve 10 Ağustos 2014’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanmak isteyenler ile ilgili ulaşım konusunda izleyebilecekleri yollar konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Özcan, şunları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp