Gladiatör, Ünlü Aktör Russel Crowe Edirne’de

admin

Gladiator, Robin Hood ve Akıl Oyunları Filmleri ile tanıdığımız Ünlü Aktör Russel Crowe Çanakkale Filmi Çekimleri için Edirne’de.

“Gladyatör”, “Akıl Oyunları” ve “Robin Hood” gibi filmlerle tanınan 49 yaşındaki Crowe, Çanakkale Savaşı’nda kaybolan iki oğlunu arayan Avustralyalı babanın 1919’da Türkiye’ye gelişini anlatan filminin bazı sahnelerinin çekileceği belirtilen kentte, tarihi mekânları gezdi.

1

Russell Crowe, tarihi mekânları gezdikten sonra Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi ziyaret etti.

2

 
Crowe, ziyarette yaptığı konuşmada, Edirne’yi gezdiğini ve kentteki tarihi dokudan çok etkilendiğini belirterek, ”Çok güzel yerleri, mekânları gezdik. Tarihi dokudan çok etkilendim. İnşallah buralarda film çekebilme şansımız da olacaktır” dedi.

4
Belediye Başkanı Sedefçi de dünyaca ünlü oyuncu Russell Crowe’u Edirne’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek” Edirne ve kentin Dünyadaki konumu ve önemi hakkında  bilgi  verdi. Seefçi, Edirne’nin UNESCO’nun  listesinde bir dünya kültür mirası olduğunu söyledi.

3

 

 

5

6

 

9

 

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Sedefçi, Crowe’a  Dünya Kültür Mirası Selimiye camisinin tablosu ile Pehlivan heykeli hediye etti. Ünlü Aktör  Ruselli Crowe daha sonra  Atatürk  odasını ziyaret ederek  anı defterini imzaladı.Crowe Atatürk gibi değerli bir insanın kaldığı odayı ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti..

 

 

 Gladyatör’e Edirne Ürünleri Sunuldu

 

Edirne’ye gelerek bir dizi temaslarda bulunan Gladyatör filminin dünyaca ünlü Aktöre Ruselli Crowe Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi ziyaret sonrasında Aslanzade  sahibi Arif Meriç tarafından  Kallavi kurabiyesi,  Ciğerci Bahri Usta tarafından Edirne’nin meşhur ciğeri, aynalı süpürgesi  sunuldu. Crowe, Edirne ciğerini ve Kallavi’yi çok beğendiğini belirtti.  Arif Meriç burada yaptığı konuşmada Edirne’ye son yıllarda turist akanı olduğunu,  bunların arasında birçok ünlü insanın Edirne’ye akın ettiğini belirterek Şunları kaydetti “ Gelen misafirlerimiz bölgemizin ürünlerini tanıyorlar. Bademezmesini ,kallaviyi ve ciğeri tanımış oluyorlar. Böylece Edirne’mizin tanıtımı daha geniş alana yayılmış oluyor” dedi

7

Bahri Usta ise konuşmasında en önemli görevlerinin Edirne’yi tanıtmak olduğunu belirterek Tanıtım ürünlerinin başında  gelen   Edirne ciğerini   konuklara  tattırmak amacındayız. Bizler bu ürünleri  tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz,Bu tanıtımda Edirne ciğeri kentimizin   yöresel yiyeceklerinin başında  geliyor” dedi

8


10

 255 total views,  2 views today

Next Post

BİZ BİZE KALAMIYORUZ

Ülkemizde bir yandan, dış politikadaki yoğunluk, onun iç politikaya yansıması, bunun günlerce topluma flaş haber olarak yansıtılması, nedeniyle ülkemizin sorunları ile bir türlü  baş başa kalamıyoruz.    Bakıyorsunuz her yerde konuşulan  tartışılan dış politika olayları. Merak ediyorum, acaba bizim kadar bu olayları ön plana taşıyan bir başka ülke var mı? […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp