Göçmenler Terminalde Otobüs Beklerken Yakalandı

admin

Edirne’nin Keşan ilçesinde terminalde otobüs bekleyen göçmenler, polis tarafından yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, daha önce yurt dışına kaçak çıkmak isterken yakalanan ve İstanbul’daki kamplardan serbest bırakılan 3’ü çocuk 20 Afgan, Edirne’nin Keşan ilçesine plakası ve sürücüsü öğrenilemeyen araçlarla geldikten sonra Keşan-Gelibolu Karayolu üzerinde araçtan indirildi. Burada şahısları yol üzerinde gören vatandaşlar, durumu Jandarma’ya bildirdi. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri, şahıslardan 10 tanesini yakalarken; 3’ü çocuk 10 kişi de ticari taksi ile otobüs terminaline gitti.
Keşan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde devriye görevi yapan polis ekipleri ise, buradaki şahısları şüpheli olarak buldu. Olay yerine gelen polis ekipleri, şahıslarda inceleme yaparken, 10 şahsın izninin bulunmadığını tespit etti. Uzun süre ne için geldikleri sorulan şahıslar, İzmir’e gitmek istediklerini ve o nedenle Keşan’a geldiğini söyledi.
Üzerlerinde kimlik ve pasaportları bulunmayan vatandaşlar arabaya bindirilmek üzere hazırlanırken Jandarma tarafından yakalanan ve yapılan işlemlerin ardından geçici izin belgesi bulunan 10 şahısta otobüs terminaline geldi. Bu şahısları gören polis ekipleri ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

MİNİK ELNAZ İLGİ ODAĞI OLDU
Afganistan uyruklu şahıslar, polis ekipleri tarafından kontrol edilirken 3 yaşındaki minik Elnaz, hiçbir şeye aldırış etmeden kendi halinde oyun oynadı. Terminalde bulunan vatandaşlar, Elnaz’a sevgi gösterilerinde bulundu.

10’U SERBEST KALDI
Keşan Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde işlemleri yapılan şahıslar, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şahıslardan 10 tanesi burada yapılan işlemlerinin ardından geçici izin belgeleri bulunması sebebiyle serbest bırakılırken; aralarında minik Elnaz’ın da bulunduğu 10 kişi herhangi bir kimlik veya pasaportları bulunmaması sebebiyle Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne gönderildi.

 111 total views,  2 views today

Next Post

CHP Edirne Kadın Kolları siyasi haklara kavuşmanın 78. Yılını kutladı

Kadınlara Seçme ve seçilme hakkının verilişinin 78. Yıldönümü nedeniyle CHP’li kadın kolları Acar Tesislerinde bir toplantı düzenledi.  Birada bir konuşma yapan  İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Reyhan Güzel  “Atatürk’ün  Bir toplum bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir.Mümkün müdür ki bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp