Gökkuşağı Projesi

admin

Edirne Belediye Başkanlığı Aile Danışmanlık Birimi yeni bir projeye daha imza attı. Çocuklarımızı sanal dünyadan biraz olsun uzaklaştırmak amaçlı düzenlenen Gökkuşağı Projesi hayata geçiriliyor.

T.C. Edirne Belediyesi Aile Danışmanlık Birimi personeli Uzm. Psikolojik Danışman Esra Selvi yaptığı yazılı açıklamada; ‘Her çocuk bir renktir… Renk hayattır, zevktir, uyumdur, hayatta tatdır!

Çocuk gelecektir, aydınlık yarındır. Bütün çocuklar farklı bir renk barındırır içinde. Geleceğe renk katar çocuklarımız… Bir aradayken gökkuşağı gibidirler. Günümüze, geleceğimize ışık tutarlar. Bizlerde Türkiye Cumhuriyeti Edirne Belediyesi Aile Danışmanlık Birimi olarak bu gökkuşağına bir renk de biz katalım istedik. Daha canlı parlasın, kötü ışıklar düşmesin renklerine istedik ve ‘’Gökkuşağı’’ projemizi hazırladıklarını belirterek’ şunları kaydetti.

GÖKKUŞAĞI (2)

 ENGELLİ VATANDAŞLAR DA KATILMALI

“Bir ışık da biz tutmak istedik. T.C. Edirne Belediyesi Aile Danışmanlık Birimi personeli Esra Selvi koordinasyonluğunda yürütülen ‘’GÖKKUŞAĞI’’ projesi kapsamında başlatılan seminer çalışmasında, internet bağımlılığının zararlarından bahsederek sanal dünyanın yerine alternatif sokak oyunlarının hayata geçirilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Selvi ‘’ Hayat sokakta oynanılan oyunlardan öğrenilir ‘’ dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü personeli Özlem Öztürk ise, engelli arkadaşlarını da aralarına almalarını öğütlerken, onlara nasıl davranmaları gerektiğini ve onlarla nasıl oyunlar oynayabileceklerini anlattı.

Halk Sağlığı Merkezi personeli Ali Tartacı, sigara bağımlılığının zararlarını, hayatımızda ki kötü etkilerini anlattı ve doğru arkadaş seçimi konusunda yol gösterdi.

Geleneksel Çocuk Oyunları Derneği Başkanı Sadrettin ALICI, unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını göstererek oynattı.

GÖKKUŞAĞI (1)

Gökkuşağı Projemiz dâhilinde Edirne Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursu öğrencilerine bilgilendirme seminerleri verilmeye devam ediyoruz.

Gökkuşağı Projemizde bizi destekleyen T.C. Edirne Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan’a, Başkan Yardımcılarımıza, özellikle Çiğdem Gegeoğlu’na, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Hasan Avcı’ya, Gökkuşağı Projemizde bizimle ortaklaşa çalışan kurumlara Edirne Müftülüğü’ne teşekkürlerini ilettiler.

Edirne Belediyesi olarak bütün çocuklar bir renktir ve bu renkler oyunlarla bir araya gelerek GÖKKUŞAĞI’nı oluşturur diyerek çalışmalarına devam ettiklerini belirttiler.

GÖKKUŞAĞI

 

 134 total views,  2 views today

Next Post

Abdi İpekçi Caddesi Tozdan Kurtuldu

T.C. Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Abdi İpekçi Caddesinde asfaltlama çalışması gerçekleştirdi. Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği asfaltlama çalışması ile yeni yerleşim bölgesi olan Abdi İpekçi Caddesi tozlu yoldan kurtularak asfalt yola kavuştu. Fen İşleri Müdürlüğünde görevli yetkililerin verdiği bilgiye göre; “asfaltlama çalışması yaptığımız bu alan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp