Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 Oda / Borsa Yönetim Kurulu Başkanı ile video konferans aracılığıyla toplantı yaptı.​
Toplantıda, koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar ile mevcut duruma ilişkin istişare yapıldı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı tobb.jpg


ETB Başkanı Özay Öztürk ve ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’un da katılım sağladığı Toplantıda konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Başkanlarımızdan üyelerimizin sıkıntılarını ve önerilerini topladık, çözüm önerilerimizle birlikte ilgili kurumlara iletip takibini yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

Edirne Ticaret Borası Başkanı Özay Öztürk ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt ile de Telekonferans yöntemiyle görüşen Hisarcıklıoğlu, iki başkandan İlin sorunlarını dinledi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı recep-zıpkınkurt-etso.jpeg

ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptığı açıklamada; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanımız 365 Oda / Borsa Yönetim Kurulu Başkanı ile video konferans aracılığıyla toplantı yaptı. Toplantıda, koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini azaltmaya yönelik alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar ile mevcut duruma ilişkin istişare yapılarak 8 Nisan 2020 tarihi itibarı ile taleplerimiz üzerine Ekonomide Hayata Geçen Destekler tek tek görüşüldü. Covid-19’un ekonomik etkilerini sınırlandırmak için sürecin başladığı ilk günden itibaren üyelerimizden ve iş dünyamızdan elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda sorunlar ve çözüm yollarını Birliğimiz TOBB‘ a iletiyoruz ve iletmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ilgili Bakanlıklar ve kurumlar nezdinde sürekli olarak takip ederek iş dünyasına yapılan desteklerden dolayı başta şahsına ve Birliğimiz Yönetim Kurulu’na Odamız adına şükranlarımızı sunarız.”dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı rifat-hisarcıklıoülu.jpg

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk te yaptığı açıklamada; “ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında ve 365 oda/borsanın yönetim kurulu başkanlarının katılımlarıyla video konferans şeklinde gerçekleştirilen toplantıya iştirak etti.” ifadelerine yer verdi.