Göstericilere Vatandaş Tepkisi

admin

Edirne’de, Erdal Eren’in idam edilişinin 32. yıl dönümü dolayısıyla gösteri düzenleyen grubun yanına yaklaşan bir vatandaş, “Polisin arkasından ateş etmek de yakışıyor mu?” dedi.
Edirne Emek Gençliği, Erdal Eren’in idam edilişinin 32. yıl dönümü dolayısıyla bir gösteri yaptı. Ellerindeki Erdal Eren posterleri ve meşalelerle birlikte Tahmis Meydanı’ndan Saraçlar Caddesi’ne yürüyen grup, darbecilerin yargılanmasını istedi. PTT önünde toplanan grup adına Gizem Beysi, basın açıklaması yaptı. Erdal Eren’in 17 yaşında olmasına rağmen 18 yaşındaymış gibi gösterilerek idam edildiğini söyleyen Beysi, darbenin başındaki paşaların “sözde” yargılandığını iddia etti.
Bu sırada yoldan geçen bazı vatandaşlar, gruba tepki gösterdi. Bir vatandaş, “Polisin arkasından ateş etmek de yakışıyor mu?” deyince gerginlik yaşandı. Olay büyümeden önlenirken, grup slogan attıktan sonra dağıldı.

 237 total views,  2 views today

Next Post

Özdöl” Nerede Olursa Olsun Yapılan Hukuksuzluğa Karşıyız”

CHP Edirne İl Başkanı Teoman Özdöl, CHP Edirne İl Örgütü olarak, Türkiye’nin neresinde olursa olsun CHP’lilere ve halka yapılan her türlü hukuksuzluğa karşı durarak halkın sesi ve nefesi olmaya devam edeceklerini bildirdi.”Silivri’ye Özgürlük”… CHP Edirne İl Başkanı Teoman Özdöl, CHP Edirne İl Örgütü olarak, Türkiye‘nin neresinde olursa olsun CHP’lilere ve halka yapılan her türlü hukuksuzluğa karşı durarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp