Gül “siyasette kadınların başarısını kanıtlamak amacındayım”

admin

AK Parti’den Edirne Milletvekili aday adayı olan  Edirne eski sağlık Müdürü Uzman Doktor Hatice Gül; “ bö göreve sadece kadın olduğum kadın kontenjanı beklediğim için değil  bu konuda donanımlı ve başaracak düzeyde olduğum için aday adayı oldum” dedi

Edirne’den AK Parti Milletvekilliği aday adaylığı konusunda açıklama yapan  Hatice Gül, kadınların birçok alanda görev yaptıklarını, bazı alanlarda ise yok denecek kadar az kadın bulunduğunu belirterek şunları kaydetti; “ bildiğiniz gibi ben uzun süre Edirne Sağlık Müdürlüğü görevini yaptım.7 yıl gibi uzun bir süre bu görevi sürdürdüm.

HATİCE GÜL AÇIKLAMA (2)

 

 

 

 

 

 

 

SAĞLIK  MÜDÜRÜ OLAN TEK BAYAN BENDİM 

Bu kadar uzun süre Sağlık Müdürlüğü dönemimde Sağlık Bakanlığı görevinde 4 yıllık sürede tek bayan bendim. Böylece bayanların bu görevi başarı ile yapacağını kanıtlamış oldum. Bundan sonra birçok bayan arkadaşımız sağlık sektöründe idari bilimlerde görev yapmaktadır.

Bu konuda önderlik yaptığım ilk olduğum için kendimi mutlu hissediyorum. Bu görevin ardından şimdi de siyaset alanına adım attım. Bu konuda da isteklerimden bir hanımların siyaset alanında da ön planda bulunmaları Bu arada siyasi partilerde kadın kontenjanları  artacak şanslısınız deniliyor. Birçok ilimizde enim gibi aday adayı olma cesaretini gösteren arkadaşlarımı da kutlamak istiyorum.

Bu gerçekten önemli bir aşama. Bayan olarak, bizlerin çok ciddi sorumluluklarımız var. Evimizin düzeni eşimle bağlarım, Bunun haricinde 17-12 yaşlarında iki tane evladım var.

MESLEKİ KARİYERİMİ TAŞIYARAK YOLA ÇIKTIM

Aynı zamanda anneyim onların da benim üzerimde sorumluluğu var. Onların da sorumluluğunu üstleniyorum. Bu arada çalışan bir kadınım. Pek çok kadınımı hem çalışıp hem de bu işleri birlikte yapıyor.

Bizler Allah tarafından yaratılırken çok programlı olarak yaratılmışız. Her şeyi yapabilecek dizaynda yaratılıyoruz. Bunu da kadınlarımıza tanına bir özellik olarak kabul ediyorum.

Bizler sadece kadın olduğumuzdan siyaset alanına girmiyoruz. Bizler haddimizi bilen insanlarız. Ben bunca yıllık mesleki tecrübem ve mesleki kariyerimi de taşıyarak bu yola çıktım.

EN ÇOK OKUYAN BAYANLARDAN BİRİYİM

Böyle sanıyorum ki en çok okuyan bayanlardan biriyim. Eşim de ben de  Çapa Tıp Fakültesi mezunuyuz.  dört yıl uzmanlık eğitimi yaptım üniversitede iki yıl kalıp öğrenciler yetiştirdim. Yetiştirdiğim öğrenci arkadaşlarla birlikte şimdi doktor olarak çalışmaktayım. Sağlık Bakanlığında idari bir görev üstlendiğimde doktorluktan çok farklı şeylerle karşılaştım.  Satın alması inşaatı ve ihaleler; böyle olunca Bu alanda da başarılı olabilmek için 4 yıllık bir işletme eğitimini bitirdim aileme ve çocuklarıma rağmen bu eğitimimi dışarıdan da olsa  tamamladım. Ak Parti döneminde sağlık bakanlığında yapılan çok önemli gelişmeler var. Bu hizmetlere devrim demek gerekir. Bu devrim sırasında öyle bir durum oldu ki,  Sağlık Bakanlığı hastaneleri özel hastanelerle yarışır duruma geldi. Bu konuda da geride kalmamak için iki yıl daha işletme üzerine Beykent Üniversitesinde Hastane İşletmeciliği Yüksek   Lisans eğitimi yaptım. Bu kadar hizmet yapılarken bunların hepsi hukuki zemin üzerinde oluyor. Çok sık değişen hukuki mevzuatı konusunda hata yapmamak için Adalet Ön Lisans Eğitimi yaptım. Liseden sonra  18 yıl daha okumuş oldum. Diğer aday adayı arkadaşlarımın da özgeçmişlerine bakıldığında biz sadece kadın olduğumuz için değil iş yapmak üzere gerçekten çok çalışıp bilgi birikimine sahip bulunduğumuz için Aday adayı olma kararını verdik. Bunun böyle kabul edilmesini arzu ederim.  Bu durumda olup bu cesareti göstermeleri konusunda birilerinin önayak olması gerekir. Dileğim o ki Edirne’mizde de bir kadın milletvekili çıkar. Uzun süredir kentimizden bayan milletvekilimiz çıkmadı.

HATİCE GÜL AÇIKLAMA (1)

 

 

 

 

 

 

 

NEDEN AK PARTİDEN ADAYI OLDUM

AK Parti hükümeti döneminde benim bilgi birikimime inandılar, liyakatimi yeterli buldular. “Bu hanım arkadaşımız bu işi başarı ile yürütür “ dediler. Ben şu andan bahsetmiyorum 7 yıllık geçmişten bahsediyorum. ‘ yıl önce buna karar verip, beni destekleyen bana güven veren AK Parti hükümeti var. görevim süresince benim yanımda olduklarını  gösterdiler. Kadınlarla ilgili pozitif ayrımcılık sözde geçiyor. Ben bunu özde yaşamış bir insanım. AK Parti’nin kadına karşı samimiyetine tanık olmuş bir insanım. AK Parti’nin kadına karşı söylemlerinde çok ciddi olduklarını bizzat bildiğim için AK parti7de Milletvekili aday adayı oldum.

 

 

 

 9 total views,  6 views today

Next Post

Edirne’de bir dizi açılış ve temel atma töreni gerçekleşti

Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’nda özellikle yaz aylarında yaşanan uzun TIR kuyruklarının ortadan kalkması ve TIR şoförlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için yapılması planlanan yaklaşık 300 TIR kapasiteli dev ‘Kapıkule TIR Parkı’ projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi. TIR Parkı’nın temel atma törenine, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp