Gümrükte Bin Adet Elektronik Sigara Ele Geçirildi

admin

Kapıkule ve Hamzabeyli gümrük sahalarında 91 bin TL değerinde yaklaşık bin adet kaçak elektronik sigara ele geçirildi. Ayak bileklerine 170 adet elektronik sigara gizleyen Bulgar uyruklu yolcu gözaltına alındı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ekipleri, Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında yaklaşık bin adet elektronik sigara ele geçirdi. İlk olay 20 Ocak günü Kapıkule Gümrük Sahası’nda meydana geldi. Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye giriş yapmak için Kapıkule Yolcu Salonu Gümrük Sahası’na gelen Bulgaristan uyruklu S.I I.’nin kullandığı ve N.S.I, Y.A.A. ve F.I.I. isimli şahısların da içerisinde bulunduğu Bulgar plakalı minibüste Gümrük Müdürlüğü ekipleri tarafından arama yapıldı. Yapılan kontrolde minibüs yolcularından Y.A.A. ve F.I.I. isimli şahısların üzerinde piyasa değeri 49 bin 500 TL değerinde toplam 350 adet elektronik sigara ile 60 adet sıvı nikotin ve 60 adet elektronik sigara şarj cihazına ait kablo ele geçirildi.

Yine aynı tarihte Bulgaristan’dan Türkiye’ye yaya olarak giriş yapmak üzere Kapıkule Yolcu Salonu Gümrük Sahası’na gelen Bulgaristan uyruklu G.S.Y.’nin üzerinde yapılan aramada, ayak bileklerine gizlenmiş vaziyette 170 adet elektronik sigara ve 95 adet elektronik sigara şarj cihazı kablosu ele geçirildi. Ele geçirilen elektronik sigaraların değerinin 21 bin 500 TL olduğu belirtildi.

21 Ocak tarihinde Hamzabeyli Gümrük Sahası’nda meydana gelen olayda ise, 423 adet elektronik sigara ve elektronik sigaralara ait aparatlar ele geçirildi. Bulgar uyruklu K.M.I’nin kullandığı araçta yapılan kontrolde ele geçirilen elektronik sigaraların değerinin 20 bin TL olduğu bildirildi.

Üç farklı olayla ilgili gözaltına alınan Y.A.A, F.I.I, G.S.Y. ve K.M.I., Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.GÜMRÜKTE BÝN ADET ELEKTRONÝK SÝGARA ELE GEÇÝRÝLDÝ AYAK BÝLEKLERÝNE 170 ADET ELEKTRONÝK SÝGARA GÝZLEYEN BULGAR GÖZALTINA ALINDI

 178 total views,  2 views today

Next Post

Önce Göbek Attılar, Sonra Demir Topladılar

Edirne’de 3 katlı bir binanın yıkımı sırasında Roman vatandaşlar önce göbek attı, sonra da hafriyattan çıkan demirleri topladı. Abdurrahman Mahallesi’ndeki 3 katlı bir bina, yenilenmek için ekipler tarafından iş makinesi ile yıkıldı. Yıkım haberini alan Roman vatandaşlar, yıkım sırasında inşaat alanına girerek hafriyattan çıkan molozları toplamaya başladı. İş makinesine aldırış […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp