Günay Özdemir “Dünya Engelliler Günü’nü kutladı”

admin

Edirne Valisi Günay Özdemir 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; “1992 yılında Birleşmiş Milletler aldığı bir kararla, 3 Aralık gününü “Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan edilmiştir.

Bugün sağlıklı olan ancak yarının engelli adayları olarak engelli vatandaşlarımızın toplumda kendilerine yer bulmaları; sosyal aktivitelerle, iş, sanat ve kültür hayatına katılmaları son derece önemlidir. Bu anlamda engellilerin erişebilirliğini sağlamak amacıyla hazırlanan “Erişebilirlik İzleme ve Denetleme yönetmeliği 20.01.2013 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Edirne’miz de resmi binalar, İbadethaneler, Özel Eğitim ve Sağlık tesisleri, kültürel binalar, alışveriş merkezleri, spor tesisleri, yüzme havuzu vb. yerlerin erişebilir olması amacıyla rampalar ve asansörler yapılması sağlanmıştır. Engellilere yönelik hizmetlerin düzenli, etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak, engellilerin bağımsız yaşam becerilerini geliştirmelerine destek olmak, kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak en önemli görevimizdir.  Edirne’de birçok kurum vasıtasıyla da engellilere kurumsal bakım hizmeti, evde bakım hizmeti, engellilerin erişilebilirliği gibi konularda hizmetler verilmektedir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli bireylerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diler; selam ve sevgilerimi sunarım” dedi.

 

 199 total views,  2 views today

Next Post

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın Okul Ziyaretleri Devam Ediyor.

İlimiz genelindeki resmi-özel, okul ve kurumlara ziyaretlerini sürdüren İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ziyaret ettiği okul ve kurumlarımızdaki yönetici, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Kasım ayı içerisinde de birçok okul ve kurumumuza ziyaretler gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Cırıt, 20- 30 Kasım 2017 tarihleri arasında Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp