Günaydın iç güvenlik yasasını değerlendirdi

admin

CHP Milletvekili eski MKYK üyesi Perşembe günü akşam saatlerinde Edirne’ye geldi. Beraberinde İstanbul Barosu Avukatlarından Bulut Aksoy ile birlikte Edirne Belediyesine gelen Günaydın, ilk olarak Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti.Gökhan Günaydın, daha sonra Belediye Nikâh Salonunda yapılan “ İç Güvenlik Yasası” değerlendirme toplantısına katıldı. Buradaki toplantıya genellikle öğrencilerden oluşan az sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda ilk olarak söz alan Avukat Aksoy İç güvenlik paketinin bugüne kadar oylanarak kabul edilen maddeleri konusunda açıklamalarda bulundu. Bu yasayı kapsayan maddelerin büyük bölümünün şu andaki yasada da da bulunduğunu yeni yasa ile cezaların arttırıldığını ayrıca mülki amirlere geniş yetkilerin verildiğini belirtti. Yeni yasa ile güvenlik kuvvetlerine sanıkları uzun süre alıkoyma hakkı getirildiğini bu ve benzeri maddelerin geniş kapsamlı toplumda çok tartışma yaracak maddeler olduğunu ifade etti.

gökhan günaydın (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

GÜNAYDIN KİŞİLER YERİNE SİSTEM SORGULANMALI

Daha sonra söz alan CHP Milletvekili Günaydın, Türkiye’de toplumsal sorunların bireylere bağlanmaması gerektiğini geniş boyutlu olarak değerlendirilmesi ile sağlıklı çözüm bulunacağını söyledi.

Bu eksikliklerin halkın geniş kesimine benimsetilmesi ile demokratik haklara kavuşulabileceğini kaydeden Günaydın; “ Türkiye’de istendiğinde uygulanabilen yasalar var.  Ülkemizde bugün 55 milyon seçmenin 20 milyon iktidar partisine oy veriyor.

Bir de 6-7 milyon oy kullanmayan seçmenimiz var. Bunun 1,5 milyonunu mevsimlik işçilerimiz oluşturuyor. Onlar genellikle işte oldukları için seçime katılamıyorlar. Onun dışında 5,5 milyona yakın seçmenimiz ise siyasi partilere bağlı olmayan “ hangi parti gelse değişmiyor siyasi partilerin birbirinden farkı yok” diyen kesim var. Bunun haricinde bu iktidara karşı olanlar var. Bu sistem devam ettiği sürece bu iktidar gitse de benzer bir iktidar gelir. Bunu kişiler yerine düzen olarak değerlendirmek gerekir. Bir parti halkı ikna ederek iktidar olur. Halkı kendi yanına çeker. Bunun en etkili yolu eğitim sistemi ile oynamak olur.

gökhan günaydın (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

MEDYA KULLANILDI

İktidar partisi 4+4+4 eğitim sistemini getirip sorgulayan düşünen tarafsız eğitim yerine sorgulamayan yorumlamayan düşünmeyen sadece itaat eden bir eğitim sistemi getirildi. İktidar partisi ikna için başka bir yöntemi “ Medya” yı devreye soktu. Bugün bakıyoruz çok az sayıda muhalif medya dışında büyük çoğunluğu iktidar denetiminde medyadan oluşuyor. Medya kanallarıyla komplo teorileri üretildi bu yalan haberler medya kanalıyla halka defalarca duyuruldu. Bugün onların düzmece olduğu ortaya çıktı. Halk bu yönde de ikna edilmek istendi. İç güvenlik yasasına karşı olduğumuz için bizi “ Bonzaici” olarak nitelediler. Biz de getirin bu maddeleri onaylayalım dedik. Kabul edilmedi. Bazı çevreler muhalefet partilerinin yeterince muhalefet yapmadığından yakınıyor. Bizim sayımız ortada iktidar oy çokluğu ile yasaları geçiriyor.

İNTERNET MEDYACILIĞI ETKİLİ

Ülkede %10 barajı olduğunda sadece halkın iradesi parlamentoya yansımaz. Bu iktidar en çok sokak hareketi ve internet medyasından çekiniyor. “Birleşik Haziran Hareketi” halkın gücünü kanıtladı. Burada bizler kendi çocuklarımızı anlayamadık. Onları okumayan olayları yeterince değerlendirmeyen nesil olarak değerlendirdik. Bunda yanıldık. Bu gençler duruşları ile araya mizahı da kullanarak dayanışma yapılacağını bezden daha iyi kanıtladılar. Bunu bizim bugüne kadar anlayamadığımız kesimlere taşıdılar. Burada milyonlarca insan bir araya geldi. Bu gönüllü bir hareketti. Bunların lideri yoktu.  Herhangi bir partiye kanalize olmadılar. Liderleri yoktu.

gökhan günaydın (3)

 127 total views,  5 views today

Next Post

Değirmendereli “Kazandığım deneyimle yeni dönemde hizmete hazırım”

Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli İl Merkezinde 25.Dönem Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Buradaki toplantıya Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, İl Başkanı Oktay Bozkurt, ve partililer katıldı. Toplantıya eşi ile birlikte katılan Değirmendereli’nin Aday adaylığı toplantısında ilk olarak söz alan Bozkurt Kemal Değirmendereli’ye başarılar diledi. Daha sonra konuşan Kemal Değirmendereli, bundan önce […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp