Günce Final Temel Lisesi yol haritasını açıkladı

admin

Günce Final Temel Lisesi Müdürü Zeki KOÇAK 2015-16 Eğitim ve Öğretim Yılında kurum olarak nasıl bir çalışma içinde olacaklarını anlatırken şunları söyledi.

Biliyorsunuz 2015-16 Öğretim Yılı başından itibaren dershane süreci sona eriyor.Final Eğitim Kurumları olarak bizler 1980 yılından bu yana ülkemizin en seçkin lise ve üniversitelerine öğrencilerimizi göndererek Türk Milli Eğitim Sistemi içerisindeki görevlerimizi layıkıyla yerine getirdik.Bunların dışında gerek okullar olsun,gerekse Mehmetçik Dershaneleri olsun bu gibi kurum ve kuruluşlara kitap,test vs. gibi kaynak desteklerinde bulunduk.Öğretmenlerimizin bir çoğu askere gittiklerinde Mehmetçik dershanelerinde ders verdiler.Kısacası Final olarak bizler lise ve üniversite hazırlıkta yüzbinlerce gencimizin hayatına dokunduk.Bu gün gittiğimiz her yerde avukatlar,doktorlar,mimarlar ,mühedisler ,öğretmenlerden bir kısmının Final’de hazırlanarak üniversitelere gitmiş olması bizim göğsümüzü kabartıyor.Onlarla,kurumumuzla ve kendimizle gurur duyuyoruz.

ZEKİ KOÇAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu gün geldiğimiz noktada dershaneler faaliyet göstermiyecek diye Türk Milli Eğitimine hizmetlerimizi sonlandıramazdık.Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı’nın çizdiği yol haritası çerçevesinde faaliyetlerimizi Final Temel Liseleri olarak sürdürmek için, bakanlık onayından sonra her türlü hazırlıklarımızı yaparak bundan sonra yetişecek kuşakların da hayatlarına dokunmak,onları zirvelerine yerleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz,çalışmaya da devam edeceğiz.

Eğitimden yoksun olan ülkelerin gelecekleri olmaz.Aynı zamanda eğitim süreçlerini hayatın gerçekleriyle bağdaştırarak sürdüren uluslar da dünya ülkeleri içinde hak ettikleri yüksek yerlere yerleşirler.Bu bilinçle Edirne Günce Final Temel Lisesi olarak 18 kişilik sınıflarda kişisel yeteneklere özel çalışma etkinliklerimizle seçkin,duyarlı,bilinçli,sorumluluk sahibi,ülkesini ve insanlarını seven bir kuşağın yetişmesinde,bize gelecek her öğrencinin de hayatına dokunmak istiyoruz.Öğrenci ve velilerimiz bizimle yapacakları bir görüşmede bize güvenebileceklerini,bizimle yürüdükleri  bu yolda hedeflerine ulaşabileceklerine dair inançlarının arttığını  göreceklerdir. Öğrencilerimizin, dolayısıyla ülkemizin geleceği ile ilgili birlikte çıkacağımız bu yolda bize ait ne varsa yapmaya hazırız.Öğrencilerimizi ve velilerimizi konuşmaya ,tanışmaya ,bir çay içme sıcaklığında geleceğinizi planlamaya çağırıyoruz” dedi.

 

 

 

 144 total views,  5 views today

Next Post

Edirne İmam Hatip Lisesi 41. Mezunları günü kutladı

Edirne İmam Hatip Lisesi Mezunlar gününün 41. Yılı törenle kutlandı. İmam Hatip Lisesinde yapılan törene Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Afyon Kocatepe Üniversitesi Dekanı Edirne İmam Hatip lisesi eski mezunlarından   Prof. Dr.  Remzi Kaya, Balkan Enstitüsü Müdürü  Doç. D. Rıdvan Canım, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp