Güncellemeler Başladı

admin

Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Aytın yaptığı açıklamada, Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üye işletmelerde güncellemeler başladığını belirterek açıklamasında daha sonra şunları kaydetti. “2014 yılı Anaç Sığır ve Buzağı Desteklemelerinden yararlanmak isteyen Birlik Üyeleri işletmelerindeki tüm hayvanların kulak numaralarını yazarak, en yakın İlçe İrtibat Bürolarına getirmeleri gerekmektedir. Güncellemelerin sadece E-ıslah sisteminde yapılması yeterli olmamakta, aynı zamanda hayvanların Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl/İlçe Müdürlükleri’nin sisteminde de (Türk-Vet) güncellenmesi gerekmektedir.

EDSYB BAŞKANI

2014 yılında destekleme almaya hak kazanan anaç sığırlarda, “01.10.2014-31.12.2014 tarihleri arasında işletmede bulunması, 2014 yılı içerisinde mevcut suni tohumlama bilgisinin olması” özellikleri aranmaktadır. 2015 yılı askı listelerinde hayvan sayısına itirazlar kabul edilmemekle birlikte itirazlar sadece tohumlama kaydına yapılmaktadır.

Anaç sığır destekleme hak edişi olan sığırlara 225 TL/baş ödenirken, Birlik üyesi işletmelerde süt ölçümü yapan yetiştiricilere ilave 70 TL/baş soykütük destek farkı ödemesi yapılmaktadır. E-ıslah veri tabanında kayıtlı anadan, “Suni tohumlama sonucu doğan ( dişilere Brucellosis S-19 aşısı yaptırmak şartıyla) tüm buzağılara” 75 TL/baş, Döl Kontrolü Projesi kapsamındaki suni tohumlamadan doğan buzağılara ilave 35 TL/baş ödenmektedir.

İşletme güncellemesi yapmak isteyen üyelerimizin 26.09.2014 tarihine kadar İlçe İrtibat Bürosuna gelerek güncellemelerini yaptırmaları gerekmektedir.

Tüm Üyelerimize Duyurulur” dedi

edsyb (1)

 174 total views,  2 views today

Next Post

Yunanistan Edirne Konsolosu Paraskevi Charitidou'dan Etso'ya Ziyaret

Göreve yeni başlayan Yunanistan Edirne Konsolosu Paraskevi Charitidou Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na tanışma ziyaretinde bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren ile görüşme gerçekleştiren Yunanistan Edirne Başkonsolosluğu’nda göreve başlayan Konsolos Paraskevi Charitidou; Yunanistan’a komşu olan, coğrafyası ve halkıyla Yunanistan’a çok benzeyen Edirne’de görev yapmaktan mutluluk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp