Güneş Enerjisi İle Çalışan “Pehlivan” Yarışa Hazır

admin

Tasarım ve Proje Topluluğu “Pehlivan Solar Team” üyeleri tarafından tasarlanan ve üretilen güneş enerjisi ile çalışan elektrikli araba “Pehlivan” yarışa hazır. Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan “Pehlivan Solar Team” in Topluluk ve Proje Danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Nilhan Ürkmez Taşkın, Yrd. Doç. Dr. Vedat Taşkın, Araştırma Görevlisi Gökhan Günay, Uzman Fahrettin Dolaştır gerçekleştiriyor.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (1)

Pehlivan, 16 Ağustos 2014 tarihinde, İzmit Körfez Pistinde TÜBİTAK tarafından düzenlenen teknoloji ve Mühendislik uygulamalarının yarıştığı Formula-G organizasyonunda yarışacak. Yarışmaya 26 Üniversiteden 29 araç katılacak.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

20 KİŞİ 8 AY ÇALIŞTI

Pehlivan’ı inceleyen T.Ü Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük Pehlivan Solar Team öğrencilerinden ve proje danışmanlarından bilgi aldı. 20 kişilik ekibin 8 aylık bir çalışması sonucu piste çıkmaya hazır olan Pehlivan’ın, motor ve güneş panelleri haricinde bütün parçalarının tasarım, üretim ve montajı Pehlivan Solar Team tarafından gerçekleştirildi. Hedeflerinin gelecek yıllarda Avustralya’da düzenlenen dünyanın en önemli güneş arabası yarışı olan World Solar Challenge’a katılmak olduğunu belirten ekip, desteklerinden dolayı Rektöre teşekkür etti.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (3)

REKTÖR YÖRÜK’TEN DEN DESTEK SÖZÜ VE DESTEKLEYENLERE TEŞEKKUR

Takım üyelerini ve danışmanlarını tek tek tebrik eden Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, öğrencilerin böylesi bir projede aracın bütün parçalarını üretmelerinin ve projeyi tamamlamalarının bir başarı olduğunu belirterek, öğrencilere bundan sonrada gerekli desteği vereceklerini söyledi. Rektörümüz, Pehlivan güneş arabasının Üniversitesi ve bölge için bir gurur kaynağı olduğunu söyledi ve araca destek veren Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Edirne Ticaret Borsası, Trakya Birlik, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Yerliyurt Marin, Floteks, Dowaksa, Modavizyon, ETUS, KOTA Dış Ticaret, Ulusoy Torna ve Bulut İnşaat’a teşekkür etti.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (4)

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (2)

 

 

 200 total views,  2 views today

Next Post

Şehitlerimizin Eksik Resimleri Tamamlanarak Yerlerine Asıldı

Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneğindeki Şehitlerimize ait eksik fotoğraflar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce yaptırılarak dernek binasındaki yerlerine asıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ,  İl Müdür yardımcıları Sebahattin BİLGİÇ ve Erdinç TOPÇU ile birlikte Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneğine yaptığı ziyarette Dernek Başkanı Ali Nermin VARDAR […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp