Güneser seçim startı verdi

admin

            CHP 3. sıra Milletvekili adayı Gürkan Güneser, “ülkenin içinde bulunduğu açmazı halkımıza iyi anlattığımız takdirde  başarılı olacağımıza inanıyorum.Türkiye şu anda  bir yanda terör diğer taraftan ekonomik sıkıntılarla mücadele ediyor. Bu konuları halka duyurmada kendini en haklı gören parti CHP’dir”

GÜRKAN GÜNESER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Edirne 3. Sıra Milletvekili adayı Gürkan Güneser 7 Haziran seçimleri sonrasında olduğu gibi seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçe ve köyleri ziyaret ederek partisinin politikasını halka duyuruyor.  Basın toplantısı düzenleyerek 1 Kasım’da yapılacak seçimle ilgili çalışmaları değerlendiren Gürkan, “ Halkımıza sorunları doğru şekilde anlatıldığında işimizin daha kolay olacağı kanısındayım. Bu seçimin yapılması kaçınılmaz. Yalnız seçim yapılırken bu seçime kim sebep oldu, seçim neden yapılıyor neden tekrar edildi, bunları CHP olarak halkımıza anlatacağız. Bu seçim çalışmalarımızda ilk olarak bu seçimin yapılma nedenlerini halkımıza doğru anlatmak lazım. Bunun yanında ülkenin içinde bulunduğu siyasi durumu ortaya koymak gerekir. Ben halkla yaptığımız toplantılarda şunu ifade ettim. Gelişmiş demokrasilerde hükümetler iki nedenle iktidarlarını bırakırlar. Bunlardan birincisi kötü giden bir ekonomi varsa, ikincisi ise o ülkede anarşi karışıklık kaos varsa terör gündemdeyse dış ülkelerle ilişkiler yaşanıyorsa ,o hükümetin görevde kalması  söz konusu olamaz. Ülkemize baktığımızda bunların ikisi de geçerli. Terör aldı başını gidiyor.  Bu terör olayları neden bu noktaya geldi. Bunları tüm halkımızın bilmesi gerekir. Kim Oslo görüşmelerini yaptı.Kim Dolmabahçe mutabakatını sağladı. Kim teröristleri Habur’da davul zurna ile karşıladı. Sahra mahkemeleri kurdu. Kim düzenli bir şekilde İmralı’ya Apo ile görüşmelere katıldı. Bu konuyu halkımıza tüm detayları ile anlatmamız lazım. Bugün yaşadıklarımız o günlerin sonucudur. Halkımızın bunu çok iyi bilmesi lazım. Ülkemizin ekonomik olarak ne durumda olduğu ortada. Dolar aldı başını gidiyor. Dolar son olarak 3.04 liraya ulaştı. Bu durum ekonomiyi alt üst ediyor. Ben de ticaretle uğraşıyorum beni de sıkıntıya sokuyor. Günden güne halkın cebindeki para değer kaybediyor. Bu pahalılığa karşı emekli ve diğer çalışanların maaşları anlamında  bir düzenlemeye gidilmedi. Bir de Dış politikamıza bakalım Şu andaki Suriye politikamız doğru mu? Şu anda ülkemizde iki milyon Suriyeli var . Kış geliyor bu insanlar ne yapacak. Daha önceleri bu ülke ile çok iyi dost olan  AK Parti  ne oldu da  Esad’a Eset demeye başladı. Bu ülkeyi baş düşman ilan ettik. Bu ülkenin yarını olmayan bir politikanın sonucudur. Bu olanların sorumlusu AKP’dir. Bu hükümet komşularla sorunun ortadan kalkacağı iddiası ile geldi. Şu anda dost olduğumuz komşu kalmadı. Ülkenin bu duruma sorunlar yumağı haline gelmesini sağlayan 13 yıldan bu yana tek başına iktidarda olan AKP iktidarıdır. Bu suçu kimsenin üzerine atmaya hakkı yoktur. Şu anda ülkemizde ilk önce demokrasinin rayına oturması gerekir.  İnsanlarımızın adalete güveni kalmadı. Et kokarsa tuzlanır ya tuz kokarsa ne yapacağız. Ülkemizde adalet tuzun konumuna gelmiştir.

BU SEÇİMDEN ÇOK UMUTLUYUM

Ben bu seçimden partim adına çok umutluyum. Halkımız gerçekleri daha iyi görmeye başladı. Biz bunları halkımıza doğru olarak anlatırsak partimiz açısından faydalı olacak. Bu konuda kadınlarımıza büyük görevler düşüyor. Kurtuluş savaşında nasıl fedakarca çalışmışlarsa bugün de aynı duyarlılığı göstermeleri gerektiği inancındayım. Şehit analarımıza da çok önemli görevler düşüyor. Bu terör olaylarında onların canı yandı.

Güneser seçim startı verdi (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

BAYRAĞIN ÖNEMİNİ ANLAMAYANLARIN BAYRAK MİTİNGİ YAPMAYA HAKKI YOKTUR

Bunlar yeterince anlatılamazsa bu parti olanlardan kendisini haklı çıkarmak isteyecek. Bayrağa saygı mitingi gibi gibi eylemlerle halkı kandırmak isteyecek. TC’yi biz kaldırmadık. Bayrağı da biz indirmedik. Okullarımızdan Andımızı biz kaldırmadık. Bunun sonunda bakıyoruz. Bayrağa saygı mitingi düzenliyorlar. Böylece kimleri inandıracaklar. Takiyye yapılarak halkı kandıracaklarını sananlar aldanıyorlar. Bu tür mitingler tüm halkın katılımı ile yapılacak.  Bu konular iyice anlatılmalı meydan boş bırakılmamalı. Bunlar olayları saptırmayı haksız oldukları yerlerde haklı çıkmayı çok iyi beceriyorlar. Halk bunu benimserse seçimde farklı sonuçlar alınır.

CHP ÜLKEDE HÜKÜMET BUNALIMIN SON BULMASI İÇİN ÇABA HARCADI

Erken seçim öncesi hükümetin kurulması konusunda çaba harcayan tek parti CHP oldu. Ben bunları milletvekili olurum olmam gerekçesi ile söylemiyorum. Halkımız bundan önceki seçimde tavrını koydu.  Tek parti iktidarına son verdi. Bundan sonra da aynı parlamentonun oluşması büyük ihtimal ,ülkemizi demokratik ülkelerde olduğu gibi koalisyonlarla idare etmeye alışmalıyız. Halkımız tek parti iktidarına mahkûm olamaz. 1 Kasımda yapılacak seçimin normal bir seçim olmadığını söyleyebilirim. Sonuçları da sürpriz yaratacak bir seçim olabilir. Biz ön seçim sonuçlarını dikkate alarak seçime girdik. Ben bu arada adaylık başvurumu yaptım ondan önemlisi Genel merkezimizce alınmış bir görev kararı var. Ben bir partili olarak bu görevi yerine getirmekle sorumluyum. Bunu yapmadığım zaman benim uzun yıllar yaptığım siyasetin önemi kalmaz.

SEÇİMDE İDDİALIYIM

Benim şansım zayıf gibi görünse de bunu görev olarak kabul ettim. Önümüzde süre de az. Bu arada seçim hileleri gündemde. Tüm bu olumsuzluklara rağmen ben seçimde iddialıyım. Partili arkadaşlarımızla el ele verip yoğun bir çalışma yaptığımızda AKP’nin ülkeye verdiği zararı halka çok iyi anlattığımızda bu seçimden başarılı şekilde çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

 

 

 

 134 total views,  2 views today

Next Post

Seçime bir ay kaldı

         Bu yıl haziran ayında yapılan milletvekili seçimlerinin ardından halkımız 1Kasım’da aynı yıl içinde ikinci kez sandık başına gidiyor. Edirne’de seçimin bundan önceki seçime oranla daha çetin geçmesi bekleniyor. Halkın milletvekili adaylarına yöneltecekleri sorularında daha kapsamlı olacağı tahmin ediliyor. Seçimin yapılmasından bu yana olayların seyrine baktığımızda seçmenlerin kafasını karıştıran” neden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp