“Güneşin Gözleri” elektrik üretecek

admin

Edirne Valiliği bir ilke imza atarak, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak elektrik üretimi ile ilgili bir proje hazırladı. ‘’Güneşin Gözleri’’ ismi verilen ve valilik bahçesine kurulacak güneş ağacı fotovoltaik sistemi ile elektrik üretecek projenin imza töreni valilik makamında gerçekleştirildi.

Güneşin Gözleri elektrik üretecek (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Günay Özdemir ile Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından imzalanan “Güneşin Gözleri”  projesi ile alternatif enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması konusunda tüm kamu kurumlarında ve bölgemizdeki tüm kuruluşlarda farkındalığın artırılması, örnek teşkil etmesi ve yenilenebilir enerji altyapısının geliştirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca enerji tasarrufu, enerji verimliliği ve temiz enerji uygulamaları hususlarında bilgi ve bilinç düzeyi de attırılacak.

Güneşin Gözleri elektrik üretecek (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valiliği-Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunca hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği sağlanan “Güneşin Gözleri”  projesi ile valilik binalarının çatılarına kurulacak olan fotovoltaik panellerle ve valilik bahçesine kurulacak güneş ağacı fotovoltaik sistemi ile üretilecek elektrik enerjisi sayesinde kamu harcamalarının azaltılması ve bu kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması sağlanacak.

 

 

 47 total views,  2 views today

Next Post

İl Genel Meclisi Ağustos toplantısı sürüyor

              İl Genel Meclisi 8.  Toplantı 3. birleşiminde gündemdeki konuları görüştü Araştırma ve İnceleme Komisyonu adına konuşan Komisyon Başkanı Enver Erkan yaptığı konuşmada; “İl Genel Meclisinin 2015 Temmuz ayı toplantılarında  komisyonu havale edilen  ilimizdeki tarihi eserlerin onarımları ne durumdadır.? Edirne’den Vakıflarımız ne kadar gelir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp