Günşen; “ Amacım Edirne’nin kazanması

admin

30 Mart seçimlerinde AK Partiden Edirne Belediye Başkan adayı olan ve seçimi kazanamayan Prof Dr. Ahmet Günşen seçim sonrası bir basın toplantısı düzenledi. Seçim süresince kendisine destek veren ve vermeyen vatandaşlara teşekkür etti.

ahmet günşen basın toplantısı kpk

Taşodalar Otelde düzenlenen toplantıya İl Başkanı Müjdat Kahve, Seçim İşleri Koordinasyon Başkanı Ayhan Demir ve Belediye Meclis Üyeleri ile toplantıya katılan Günşen, başarılı bir seçim geçirildiğini belirterek Seçimi kazanan Recep Gürkan’ı kutladı başarılı olma dileklerinde bulundu. Gürkan konuşmasını şöyle sürdürdü; “ Biz ekibimizle birlikte halkımızın önüne çıktık, dört ay süre ile başarılı bir seçim çalışması yaptık. Bu yarışta yarışın bir tek galibi  oluyor.

ahmetgünşen basın toplantısı3

CHP adayı Recep Gürkan bu secimin  galibi oldu.Halkımızı teveccühü Recep Beye oldu.Bunu saygı ile karşılıyoruz.Biz halkın özgür iradesine inandık.Seçim halkın hakemliğine başvurmak demektir. Biz seçim süresince her durumda Edirne’nin kazanmasından yana olduk. Biz ekibimizle birlikte gelişim ve dönüşümü savunduk. Edirne’ye dönük hayallerimiz ve buna uygun projelerimizi sunduk. Bunları halkımıza anlattık. Biz kentimizin kazanmasını istedik.

ahmetgünşen basın toplantısı3 (1)

İnşallah Edirne’miz kazanır bunun aksini düşünmek istemem. Görevi devralan Recep Gürkan’a ekibim adına başarılar diliyorum. Başarılı olurlarsa biz sonuna kadar kendisine destek vereceğiz. Başarılı olmadığı takdirde eleştiririz. Bu seçim süresince bize güvenen ve oyunu veren seçmenlerimize huzurunuzda teşekkür ediyorum. Seçim süreci içinde inşallah güvenlerine layık olmuşumdur. Başarıya ulaşamadığım için onlar adına çok üzgünüm. Kendi adıma üzülecek bir tarafım yoktur. Sadece Edirne’mizin kazanmasını istiyorum. İnşallah Edirne’miz kaybetmemiştir, güzel hizmetler alır.

EDİRNE, CUMHURİYETİMİZİN AYDINLIK VE GÜLEN YÜZÜ

Edirne çok önemli bir şehir, Cumhuriyetimizin gülen yüzü. Çocuklarımıza güzel bir Edirne’yi birlikte gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Biz dört ay süresince ekibimizle birlikte başarılı bir dönem geçirdik. Ben çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi. Günşen, bundan sonraki süreçte de ülkesine hizmete devam edeceğini belirtti.

ahmetgünşen basın toplantısı3 (2)

Günşen daha sonra basın mensuplarının kendisine yönelttiği soruları yanıtladı. Anketler konusunda soruyu cevaplandıran Günşen, anketleri takip etmediğini, son günlerde yapılan anketlerin AK Partinin lehinde olduğunu zaman zaman önde gösterildiğini belirtti. Günşen; “halkımızın ilgisi beni son günlerde iyice umutlandırdı. Ben neye inandıysam nasıl düşündüysem onu söylemeye çalıştım. Bu kent için hayallerim olduğunu söyledim, bu konuda projelerim oldu. Bu projelerde yapacağım şeyleri sundum. Ben ne isem o oldum. Sonunda halkın hakemliği böyle sonuçlandı, ona saygılıyız.

ahmetgünşen basın toplantısı3 (3)

MERKEZİ YÖNETİMİN DESTEĞİ İLE EDİRNE’DE GÖREV YAPACAKTIM

Doğrusunu söylemek gerekirse bu seçimlerde beklediğimiz sonucu alamadık. Bizlere kapılarını açan hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Yeni yerleşim bölgesinde seçimi kaybettiğimizi belirtmek isterim. Kenar mahallelerde başarılı sonuçlar aldık. Ben bundan sonra tekrar akademik hayata geri dönmeyi düşünüyorum. Bana görev düşüyorsa milletim için her göreve hazırım.  Benim yerelde halkımıza büyük hizmetim olacağı inancındayım. Bu seçimde siyasette çıtayı yükselttiğimi sanıyorum. Seçim süresince sadece kendimizi anlattık. Seçimde bana da inanmayanlar olabilir. Fakat ekip olarak başarılı bir görev yaptık. Şüphesiz eksiklerimiz olmuştur. Bu konuda halkımıza kusur bulma hakkımız yoktur kusur varsa biz kusurlu olmuşuzdur. Herhalde biz yeterince kendimizi tanıtamamışız ki, böyle bir sonuç çıktı, ona da saygı duymalıyız.

KAHVE” SEÇİM SONUCUNDAN MEMNUN DEĞİLİZ”

Toplantıda kendisine soru yöneltilen AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve Edirne Merkezde 17 bin üyelerinin bulunduğunu bunların sandığa yansımadığını,  yansıması halinde seçimi kazanmaları gerektiğini belirterek şunları söyledi; “Kazanılmayan seçim bizi memnun etmez. Bu işin İl Başkanı olarak sorumlusu benim. Eğer hesabı verilecekse bunu benim vermem gerekir. Teşkilat mensubu arkadaşlarımızla bugün toplanıp seçim değerlendirmesini yapacağız.

Bilindiği gibi bundan önce iki ilçede seçimi kazandık, bu kez üç ilçede belediye başkanlığımız var. Belde seçimlerinde de başarılı olduk” dedi.

ahmetgünşen basın toplantısı3 (4)

 

 

 

 

 

 93 total views,  2 views today

Next Post

Kıray ”Kızılay İşçileri Tazminat Ödemeden İşten Çıkarıldı”

Türk Kızılayı onursal üyesi Metin Kıray yaptığı açıklamada ; “Kızılay edirne şubesinde 15 yıldan beri çalışmakta olan işçiler ilki yönetimin haziran ayında AKP tarafından atanmasından sonra istifaya zorlanarak tazminatı ödenmeksizin işten çıkarıldıktan sonra kalan 3 işçi de seçimler biter bitmez yasal hakları verilmeksizin 01.04.2014 salı günü işten çıkarıldılar. Kızılay Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp