Günşen, Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor

admin

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, 18 Ocak 2014 Cumartesi günü muhtarlarla birlikte yapılan kahvaltıda Edirne’yi layık olduğu yere hep birlikte getirebilmeyi amaçladıklarını belirtti. Günşen, gün içinde tanıtım çalışmaları kapsamında Trakya Birlik 2012 – 2013 İşyılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı, Edirne Devlet Hastanesi’nde yatan hastalara ziyarette bulundu, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Ak Parti Edirne İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya katıldı ve çat kapı ev ziyaretlerine devam etti.

Edirne Devlet Hastanesi (2) ahmet günşen

‘Edirnemizi layık olduğu yere taşıyacağız’

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Trakya Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Prof. Dr. Günşen, Edirne’yi layık olduğu yere taşıyabilmek amacıyla gidilmedik sokak, çalınmadık kapı bırakmayacaklarını ifade etti. Cihan imparatorluğuna başkentlik yapmış bir şehrin bugün suskunluğa büründüğünü dile getiren Günşen, “Osmanlı’ya bir asır başkentlik yapmış, daha sonrasında da filli olarak başkentliğe devam etmiştir. Birçok potansiyelleri olan bu güzel şehir maalesef son yıllarda bir suskunluğa bürünmüştür. Alması gereken hizmetleri alamamıştır. Oysa bu şehir, hakikaten birçok avantajlara sahip olan bir şehirdir. Pek çok şehrimize nasip olmayacak ölçüde tarihi ve kültürel potansiyele sahiptir. Bu şehrin suları vardır. Su medeniyettir, kültürdür ve hayattır. Ama maalesef biz üç nehrin buluştuğu, üç ülkenin buluştuğu, Balkanlara ve İstanbul’a çok yakın mesafede bulunan bu şehirde birçok değerimiz gibi suyumuzu da kullanamadık. Oysa su, berekettir. Yeniden bir planlama ile Edirne’mizi 2023 vizyonuyla tekrar layık olduğu yere taşıma azim ve kararlılığı içerisindeyiz” dedi.

Muhtarlar Kahvaltısı (1) ahmet günşen

‘Herkesi Edirne sevdasında birleştireceğiz’

Edirne’yi Atatürk’ün çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma ülküsünü kendisine rehber edindiğini söyleyen Ak Parti Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, “Ekip arkadaşlarımızla gece gündüz demeden çok çalışarak Edirne’mizi layık olduğu yere hep birlikte taşıyacağız. Çünkü biz Edirne’nin potansiyeline, insanına inanıyoruz. Kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden herkesi kucaklayarak neler yapacağımızı anlatacağız. Herkesi Edirne sevdasında ve Edirne’ye hizmet üretmekte, Edirne’yi çağdaş belediyecilik hizmetleriyle buluşturmada sürece dahil edeceğiz. Ve Edirne sevdasında ortak paydada birleştireceğiz. Çağdaş yöneticilik bunu gerektiriyor. Üzülerek söylüyorum. Benim şehrimin kanalizasyonunun hala nazlı Tunca’mıza ve güzel Meriç’imize akışını kabullenemiyorum. Bu şehirde hala vahşi olarak çöp depolama durumunu içime sindiremiyorum. Dolayısıyla bu şehirde hala alt yapı eksiklerini görmek beni üzüyor. Daha keyif alınır bir Edirne’yi el birliği ile yapmamız mümkün” diye konuştu. Kahvaltının ardından Günşen, gün içindeki çalışmalarına devam etti.

Edirne Devlet Hastanesi (1)ahmet günşen

Muhtarlar Kahvaltısı ahmet günşen-ak parti Trakya Birlik-ahmet günşen

 

 

 104 total views,  2 views today

Next Post

SP Adayı Sinan Tekin BELEDİYE, HİZMET KAPISIDIR.

Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Av. Sinan Tekin, seçim çalışmaları kapsamında Şükrü Paşa Mahallesi sakinlerini ziyaret etti. Mahalledeki işyeri ve kahvelerde halkın sorun ve isteklerini dinleyen Av. Tekin, “Şükrü Paşa Mahallemiz yeni yerleşim bölgesi olmasına rağmen belediye hizmetleri son derece yetersiz. Mahalle sakinlerinin ulaşımla ilgili büyük sıkıntıları var. Yeşil alanlar, çocuk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp