Günşen EDESOB’u Ziyaret Etti.

admin

30.Mart.2014 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Ahmet Günşen, AK Parti Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve ve beraberlerindeki heyet EDESOB’u ziyaret etti.

ahmet günşen edesob ziyaret (1)kpk

Ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey Kılıç, Edirne İnşaat Sanatkarları Odası Başkanı Mehmet Özkan, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Odası Başkanı Hayri Sönterler, Edirne Terziler Odası Başkanı Hakan Fındıklı, Edirne Servis İşletmecileri Odası Başkanı Nezahettin Erçetin ve EDESOB Genel Sekreteri Özay Güngören hazır bulundular.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Prof.Dr.Ahmet Günşen Belediye Başkanı seçilmeleri halinde yapacakları projeleri anlattı. Günşen “ Ahilik Teşkilatının günümüz temsilcileri arasında olmaktan çok mutluyum. Bu toprakların tapusu Ahilik Teşkilatı sayesinde  tescillenmiştir. Fetih edilen topraklarda iktisadi kalkınma ve örgütlenme olmaz ise oralarda büyük boşluklar doğar. Günümüzde Ahiliğin temsilcileri esnaf ve sanatkârlarımız ile onların teşkilatı sizlerin temsilcisi olduğunuz odalardır.” Dedi. Ekonomik kalkınmada esnaf ve sanatkarların çok önemli olduklarını belirten Prof.Dr.Ahmet Günşen “Bir şehrin güler yüzü esnaf ve sanatkardır. Esnaf ve sanatkarlar gülüyorsa şehirde gülüyordur. Bizler esnaflarımız ile daima iletişim halindeyiz, yapılacak düzenlemelerde esnaflarımıza danışarak onların taleplerine göre çalışmalar yürüteceğiz.” Dedi. Edirne’nin sorunlarına da çözüm bulmak için göreve talip olduklarını belirten Günşen “Edirne’mizin çok büyük alt yapı sorunları var. Bunların başında atık su sistemi, içme suyu sistemi ve çöplük geliyor. Bu konular öncelikli çözeceğimiz sorunlar. Bunların dışında Edirne’nin turizm kenti olması için gerekli çalışmaları ve desteği sunacağız. Bizler çocuklarımıza ve torunlarımıza güzel bir şehir bırakma hedefindeyiz. 1 Şubat 2014 tarihinde Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımları ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda projelerimizi ve hedeflerimizi anlatacağımız geniş katılımlı bir toplantı düzenleyeceğiz. Sizlerin nezrinde tüm esnaf ve sanatkarlarımızı bu toplantıya davet ediyorum.” Dedi.

ahmet günşen edesob ziyaret (1)

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Bizleri ziyaret etmeniz bizi çok mutlu etti. Esnaf ve sanatkarlar olarak sizlere bazı sorunlarımızı iletmek isteriz. Özellikle turistlerin ulaşımı konusunda sıkıntı yaşamaktayız. Tarihi köprüler şuan kullanılamıyor. Alternatif yollar yetersiz durumda. Turizm konusunda bu sorunların önceliğe alınması gerekli. Ayrıca Meclise sunulmak üzere hazır bekleyen Perakendecilik Yasası’da bir an önce çıkarılmalı ve Büyük Marketlere yeni düzenleme getirilmeli.” Dedi. Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler ise ülke genelinde sıkıntıya sebep olan iş güvenliği yasası konusunda AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve’den destek istedi. Hayri Sönterler “ İş Güvenliği yasası özellikle sanayi esnafımıza büyük külfet getirmiş durumda. Bu konuda yeni bir düzenleme yapılması hususunda İl başkanımız Müjdat Kahve’nin desteğini bekliyoruz.” Dedi.

Edirne Servis İşletmecileri Odası Başkanı Nezahettin Erçetin üyelerinin yolcu taşımacılığı ve mücavir alan ile ilgili sıkıntıları olduğunu dile getirerek “Büyük şehirlerin ardından nüfusu Edirne’miz gibi illeri yönelik Bütün Şehir uygulaması planlanıyordu. Bu husus bizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.” Dedi.

AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve “İş Güvenliği Yasası ile ilgili Bakanlık geri vatandaşlardan geri dönüşleri topluyor. Bu kanun bildiğiniz üzere Avrupa Birliği müktesebatı ile uyum çalışmaları çerçevesinde çıkarıldı. Gelen geri dönüşlere göre Bakanlığımızın bir çalışma yapacağını düşünüyorum.” Dedi. Bütün Şehir Yasa’sının da Meclise sunulmak üzere olduğunu belirten Müjdat Kahve “Bu düzenleme ile beraber şehirlerin birçok sorunu daha pratik ve kolay yoldan çözülecektir.” Dedi.

 131 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi’nden Köy Ziyaretleri

Çarşı ve Mahalle ziyaretlerinin ilk turunu tamamlayan Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı, geçtiğimiz hafta köy ziyaretlerine başladı. Hafta içinde ekipler halinde Keşan ve Uzunköprü’nün tüm Belde ve Köy ziyaretleri tamamlandıktan sonra Pazar günü de Edirne Merkez Köyleri ziyaret edildi.Ziyaretlerde, Temsilci ve Sandık Başkanları ile 30 Mart yerel seçimleri konusunda bilgilendirme […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp