Günşen, Edirne’yi Güzel Yarınlara Taşıyacak

admin

Esnafa destek vereceğini ve Edirne’yi marka kent haline getireceklerini ifade eden AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, Edirne’ye değişimi ve dönüşümü getireceklerini söyledi.

ahmet günşen- seçim gezisi

Prof. Dr. Ahmet Günşen, tanıtım çalışmaları kapsamında 5 Mart 2014 Çarşamba günü Mimar Sinan Rotary Kulübü üyeleriyle birlikte Edirne’nin sorunlarını görüştü, Din Bir-Sen ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği (EFOD) üyeleri ile bir araya gelerek projelerini anlattı. Günşen, Tarihi Kırkpınar Davul Zurna Ekibi’ni de unutmayarak ziyaret etti, ardından çarşı esnafını dolaştı ve günlük çalışmalarını Bostan pazarı Semti’nde bulunan kahvehane ziyaretleriyle sonlandırdı.

ahmet günşen- seçim gezisi (2)

‘Değişimi Birlikte Gerçekleştireceğiz’

“Edirne’de sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmayacağız” sloganıyla yola çıkan Ahmet Günşen, ekibi ile birlikte tempo arttırarak çalışmalarına devam ediyor. Sevdalarının Edirne olduğunu vurgulayan Günşen, “Derdimiz sadece Edirne’dir, sevdamız Edirne’dir. İnşallah bu şehri güzel yarınlara, iş sorununu halletmiş, su sorununu halletmiş, kanalizasyon sorununu halletmiş bir şekilde taşıyacağız. Edirne’ye yakışır projelerimizi gerçekleştirmek için yola çıktık. Biz hazırız, vatandaşlarımız da hazırsa değişimi birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

ahmet günşen- seçim gezisi (3)

Festivaller Kenti Edirne

Kırkpınar Davul Zurna Ekibi ile bir araya gelen Prof. Dr. Günşen, Kırkpınar’a sahip çıkacaklarını ve uluslar arası bir festival haline getireceklerini söyledi. Çeşitli festival ve şenlikler de düzenleyerek Edirne’yi festivaller kentine dönüştüreceklerini belirten Günşen, “653 yıldır süregelen, dünyada eşi benzeri olmayan bir geleneğin, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin sahibiyiz. Ata sporumuzu panayır kültüründen kurtarmamız gereklidir.

ahmet günşen- seçim gezisi (4)

Uluslar arası bir festival haline getirerek süreci yayacağız. Davul çalmadan güreş olur mu? Siz bizim için kıymetlisiniz. Eğer sizin kıymetinizi belediye ya da bu şehrin insanı bilmezse ortada ne Kırkpınar kalır, ne ata sporu kalır, ne yağlı güreş kalır ne de festival kalır. Sizleri bir çatı altında toplayarak sahip çıkmamız lazım” şeklinde konuştu.


ahmet günşen- seçim gezisi (1)


ahmet günşen- seçim gezisi (5) ahmet günşen- seçim gezisi (6) ahmet günşen- seçim gezisi (7) ahmet günşen- seçim gezisikpk

 

 

 

 

 255 total views,  2 views today

Next Post

Süloğlu Belediye Başkanı Atik, 8 Mart kadınlar gününü kutladı

Bugüne kadar şehrin güzelleşmesi ve modern bir şehir olması için yoğun çaba sarf eden bu hizmetleri nedeniyle Süloğlu halkının takdirini kazanan Belediye Başkanı Erol ATİK, kültür ve sanat etkinliklerine de devam ediyor. Süloğlu Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Erol Atik beraberinde İlçe Başkanı Metin Yılmaz, İl Genel Meclis üyesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp