Günşen “görevimin başındayım istifam sözkonusu değil”

admin

AK Parti İl Başkanı ile Parti İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof Dr Ahmet Günşen kamuoyuna “görevinden ayrıldı” diye duyurulan haberlerin gerçekle bağdaşmadığını belirtti.

ahmet-günşen-basın-toplantısı

İl Merkezinde düzenlenen Toplantıya İl Başkanı Müjdat Kahve, Belediye Başkan Adayı Ahmet Günşen Gençlik ve Kadın Kolları Başka ve üyeleri ile İl Genel ve Belediye Meclisinde adı geçen partililer katıldı.

ahmet-günşen-basın-toplantısı3

Burada ilk olarak söz alan İl Başkanı Kahve, yoğun bir gündemin ardından basın toplantısı düzenlemek gereğini duyduklarını belirterek şunları kaydetti; “Biz Edirne merkez, ilçe ve beldelerin belediye meclis ve il genel meclis üyelerini tespit edip seçim kuruluna teslim ettik.

ahmet-günşen-basın-toplantısı4

Bu toplantı listelerimizin tanıtılacağı toplantı değil. Biz İstanbul Milletvekilimiz Tünay Kaynarca hanımefendinin gözetiminde listeleri belirledik. Bu, listelerde yer alan arkadaşlarımıza görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Liste belirleme süreçleri her zaman sıkıntılı süreçler olmuştur. Başvuran arkadaşlarımızın hepsi değerli arkadaşlarımızdır. Yalnız listelerde belli sayıda adayı belirlemek zorundayız. Biz de liste belirlenmesinde gereken özeni göstererek tüm örgütümüzle, Bakanımız, Milletvekilimiz örgütümüzle çalışarak listeleri teslim ettik; Bu arada belirtmek isterim, Edirne dedikodulara alıştırılmış bir il. Bizim Edirne’ye hizmette başka bir gündemimiz yoktur; Yarın( Bugün) Başbakanımızın başkanlığında bütün Türkiye’de bütün belediye başkanlarının katılımı ile Arena’da “ Yerel Yönetimler bildirgesi” yayımlanacak Bu Türkiye’de ilk kez oluyor. Normalde partiler yerel yönetim seçimlerinde böyle açıklama yapmazlar. Kent vizyonu, gelecek şehirler vizyonu olarak ciddi hazırlıklar yapıldı. Yarın Türkiye kamuoyu ile bunları paylaşacağız. Seçim süresince kullanılacak tüm veriler belli olacak. Onun için akşam bütün ilçe başkanlarımız kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarımız, belediye başkan adaylarımız Ankara’ya gidiyoruz “ dedi.

ahmet-günşen-basın-toplantısı5

SEÇİMDE BAŞARILI OLACAĞIMA İNANIYORUM

Daha sonra konuşan Belediye Başkan Adayı Günşen şunlar söyledi; “Seçim öncesi bir dönemeci de geçmiş bulunuyoruz. Belediye Meclis Üyeleri İl Genel Meclisi üyelerimizi belirledik. Bu sürecin tamamlanmasından sonra seçim çalışmalarımıza hız vereceğiz. Bilindiği gibi biz 2,5 aydan bu yana ekip arkadaşlarımla sahadayız. İyi gidiyoruz, halkımızdan aldığımız olumlu tepkiler var. Bu benim umutlarımı arttırıyor. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, doludizgin gidiyoruz.

Bundan iki buçuk ay önce beni tanıyan yoktu. Bugün biz projelerimizi konuşturuyoruz. Seçim döneminde söylediğimiz sözde belirttiğim gibi, biz çalınmadık bir kapı, sıkılmadık bir el bırakmayacağız dedik, bugün bunu gerçekleştirdik. Biz Edirne’de 32 bin eve girmiş bulunuyoruz.

ADAYLIKTAN ÇEKİLDİM DİYE HABER YAYILDI

Bu süre zarfında yoğun bir tempoda çalıştık. Benimle birlikte çalışan arkadaşlarımı kutluyorum. Halka hizmet yolunda akıtacağımız her damla ter helal olsun. Bu konuda son derece mutlu ve umutluyum. Ankara’ ya toplantıya gideceğimiz sırada gelen telefonlardan “Ahmet Günşen hoca adaylıktan çekilmiş “ diye haber aldım. Bu görevden neden çekileyim. Benim bugüne kadar başladığım işi yarım bıraktığın yok. Biz Hamdi Sedefçinin başkan adaylığının söz konusu olduğu zamanda böyle bir şey düşünmedik. Bugün neden böyle bir derdimiz olsun. Bu haberi duyan kızım annesine “Benim babam başladığı işi başarır” yanıtını vermiş. Ben seçimi kazanacağım. Doludizgin gidiyorum. Neden adaylıktan vazgeçeyim. Bu Nisan bir şakası gibi bir şey. Hani bir söz vardır “Aç tavuk kendini buğday ambarında görür” derler. Siyasette benim bilmediğim cilveleri de varmış. Herhalde birileri böyle umutlar içersinde.

Hiç kimse hayale kapılmasın. Ben ve arkadaşlarım 30 Mart gününe kadar görevimizin başında olacağız. Benim neslim sağ sol çatışmalarından şucu bucu çatışmalarından çok acı çekmiş bir nesildir. Çirkin çekişmeleri çok iyi bilen biri olarak, bugüne kadar herhangi bir aday arkadaşım hakkında olumsuz cümleyi duymamıştır ve duymayacaktır. Belediye Başkanı Hamdi Sedefçiyi ziyaretimde de ayni durumu ilettim. Orada da siyaseti biraz öğrenmiş olacağım ki, Başkana orada bir gol attım.

ahmet-günşen-basın-toplantısı2

“30 MARTTA BELEDİYE BAŞKANIMIZDA GÖREVİ ALACAĞIM”

Biz görevimizi yapıp halkımıza projelerimizi anlatacağız. Öyle inanıyorum ki, 30 Martta belediye başkanımızdan görevi devralacağız. Hamdi Başkanımızı da sevgi ve saygı ile uğurlayacağız. Onun yaptıklarına teşekkür edip yapamadıklarını biz yapacağız. Bayrağı alıp çok daha yukarılara taşıyacağız. Başkan Sedefçi “yeni dönemde de ben buradayım” dedi 30 Martta göreceğiz.

Bizim doğru yolda olduğumuzu biliyorlar ki, bizim görevden çekildiğimiz yolunda haberler yayıyorlar. Çarşamba günü Ankara’ya gidip Arena’daki törene katılacağız, Oradan da güçlü motivasyon depolayarak Edirne’ye dönerek kaldığımız yoldan devam edeceğiz. Bu kentte değişim ve gelişimi bekleyen hemşerilerim endişe etmesinler. İnşallah 30 Mart’tan sonra Ak Belediyeciliği Edirne’de uygulayacağız” dedi.

 

 241 total views,  2 views today

Next Post

Büyük Birlik Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Arif Köroğlu

30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak Yerel Yönetimler Seçimlerinde; Büyük Birlik Partisinin Edirne’de Belediye Başkanı olarak adayı Arif KÖROĞLU oldu. Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi tarafından Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karaca’nın 2 gün önce yaptığı Edirne ziyareti sırasında parti binasında yaptığı açıklamada, Eski Büyük Birlik Partisi il Başkanlığı yapmış Sayın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp