Günşen İle Çağdaş Bir Edirne

admin

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, 30 Mart akşamı belediyecilik görevini aldıkları takdirde alt yapı sorunlarının çözüldüğü çağdaş bir Edirne inşa edeceklerini söyledi.

ahmet günşen (3)

Ahmet Günşen, 23 Mart 2014 Pazar günü tanıtım çalışmalarına Bostanpazarı Semti sakinleriyle kahvaltıda bir araya gelerek başladı. Ev ziyaretlerinin ardından bir televizyon programına canlı yayın konuğu oldu. Saraçhane’de bulunan kahvehaneleri ziyaret ederek günlük çalışmalarını tamamladı.

ahmet günşen

‘Ufacık bir yağmur sonrası sular altında kalmayacağız’

Edirne’nin tarihi, kültürel ve sosyal zenginliklerinden yeterince istifade edilmediğini vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Günşen, “Bir Edirneli olarak en büyük hassasiyetim bu değerleri yaşatmak ve geleceğe taşımaktır. Kaleiçi’ndeki eski Edirne evlerini restore edeceğim. Tüm köprüleri ışıklandıracağım. Şehrimizin medeniyet seviyesi yüksek ama bir şehir tiyatrosu bile yok. Bu durumda çağdaşlıktan, Atatürkçülükten nasıl söz edeceğiz? Edirne’mize bir şehir tiyatrosu kazandıracağım. Bu şehrin suyu içilecek, alt yapısı sağlam olacak. Ufacık bir yağmur sonrası sular altında kalmayacağız” şeklinde konuştu.

ahmet günşen (2)

‘Alt yapıda çağdışı uygulamalara son vereceğiz’

Seçimleri kazandıkları takdirde alt yapı sorunlarını en kısa zamanda çözeceğini belirten Günşen, “Halkımız, mahalli yönetimlerde idarecilik görevi için takdirini bizden yana kullanırsa, Edirne’mizin alt yapı sorunlarını çözeceğim. Alt yapı sistemimizde büyük eksiklikler var. Bir damla yağmur yağsa her yer göl oluyor. Modern Edirne’mizde böyle çağdışı uygulamalara son verip çağdaş hale getireceğiz. Arıtma tesisi kurarak kanalizasyon sorununu çözeceğim ve yağmur suyu toplama kanallarını rehabilite edeceğim. Vahşi çöp depolama sisteminin yerine modern bir sistem hazırlanacak ve çöpler düzenli bir şekilde katı atık tesislerinde bertaraf edilecek. Yıldırım semtimizin sakinleri, çöp kokularının olmadığı bir mahallede, daha huzurlu bir yaşama kavuşacak. En önemlisi de içme suyu şebekesini yenileyip, çeşmelerden içilebilir temiz su akıtılmasını sağlayacağım” dedi.


ahmet günşen (1)

ahmet günşen (4)

 

 

 

 21 total views,  2 views today

Next Post

Kadınlar Matinesine büyük ilgi

Edirne Belediye Başkanlığı kültür sanat etkinlikleri kapsamında, şölen havasında geçen Kadınlar Matinesi, Edirneli bayanların yoğun talebi üzerine, hafta sonu üç farklı yerde düzenlendi. Ücretsiz olarak düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleriyle, Edirnelileri, kültür ve sanatla buluşturan Edirne Belediyesi’nin “Kadınlar Matinesi” etkinliği, Edirneli kadınlardan büyük ilgi görürken; Cumartesi günü Adalay Düğün Salonu’nda, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp