Günşen, ‘Kadınları göz ardı etmeyeceğiz’

admin

Her gün şehri karış karış dolaşarak, Edirne’ye vizyon katacak projelerini anlatan Ahmet Günşen, kadınlara has pek çok yeniliğin hayata geçeceğinin müjdesini verdi.

ahmet gunsen (1)

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, 11 Mart 2014 Salı günü tanıtım çalışmaları kapsamında Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ve Edirne Ticaret Borsası İlkokulu’nda bulunan öğretmenleri ziyaret ederek projelerini anlattı. Yıldırım Kadın Gelişim Merkezi’nde çalışan kadınlarla görüşen Günşen, Tophane Bayırı’nda bulunan kahvehaneleri dolaşarak günlük çalışmalarını tamamladı.

ahmet gunsen (2)

Yerel seçimlere doğru yoğun bir çalışma temposuyla projelerini tanıtmaya devam eden Prof. Dr. Ahmet Günşen, Edirne’nin sahipsiz kaldığını ve sorunlarla başa çıkılmadığını söyledi. Günşen, “Güzel şehrimiz ulaşım, alt yapı, istihdam, kentleşme ve temizlik konularında büyük sorunlarla baş başa bırakılmıştır. Bütün bu durumları alt alta sıraladığımızda bu şehrin yerelde sahipsiz kaldığı ortaya çıkıyor. Ortak akıl ile tüm bu kayıpları kısa sürede telafi edebileceğimize inanıyorum. Halkımız belediyecilik konusunda bize görev verirse uzman ekibim ve projelerimle birlikte Edirne’de değişimi başlatacağım” dedi.


ahmet gunsen (3) ahmet gunsen (4) ahmet gunsen

‘Kadınlarımızı kalkındıracağız’

Kadınlara yönelik birbirinden farklı projelerle kadın istihdamına ve kadınların bireysel gelişimlerine verdikleri önemi ortaya koyan Ahmet Günşen, kadınların göz ardı edilemeyeceğini belirtti. Prof. Dr. Günşen, “Bir toplumda eşitlikten söz edebilmemiz için erkeklere verilen avantajların kadınlara da verilmesi gereklidir. Biz bunun bilincinde olarak çeşitli projeler geliştirdik ve geliştirmeye de devam ediyoruz. Kadın gelişim merkezleri açmayı planlıyoruz. Kadınlarımıza yönelik kurslar düzenleyeceğiz. Kurslarla birlikte kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan ama imkanı kısıtlı olan bayan kardeşlerimize ‘Semt Konağı’ projemiz ile daha iyi mekanlarda daha fazla destek olacağız. Üretim yapmak isteyen bayanlara üretim için yardımcı olacağımız gibi ürettiklerini satacakları pazarlar da bulacağız ve ekonomik anlamda da kadınlarımızı kalkındıracağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 134 total views,  2 views today

Next Post

TRT de yayınlanan '' Beni Böyle Sev'' dizisi Oyuncuları Kallavi ve Ciğeri Sevdi

Başrol de Alper Saldıran ve Zeynep Çamcı’nın oynadığı ve her hafta TRT Ekranlarında yayınlanan ‘’Beni Böyle Sev’’ dizisi oyuncuları Trakya Üniversitesi kariyer topluluğunun düzenlediği söyleşi sonrasında Edirne Kallavisi ve Ciğerini yedi. Trakya Üniversite Balkan kongre Merkezinde 14 oyuncu ve dizinin yönetmenin katıldığı söyleşi sonrası Edirne’yi tanıtmak üzere yöresel lezzetleri sunması […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp