Günşen; “Tunca ve Meriç Edirne’ye Yakışır Bir Şekilde Akacak”

admin

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, nehir kenarlarının Edirne’nin keyif alanları olacağını söyledi.

ahmet günşen

Prof. Dr. Ahmet Günşen, 20 Mart 2014 Perşembe gününe Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde öğrencilerle bir araya gelerek başladı. Edirne Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret eden Günşen, günün sonunda Lalezar’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce düzenlenen Yaşlılar Haftası yemeğine katıldı.

ahmet günşen (2)

‘Sularımızı değerlendiremiyoruz’

Temel belediyecilik konusunda hala Edirne’de çözülemeyen sorunların olduğunu söyleyen Prof. Dr. Günşen, “Temel belediyecilik hizmetleri noktasında büyük eksiklikler var. Hala güzel, nazlı Meriç ve Tunca’mıza kentin kanalizasyonunu akıtıyoruz. Su medeniyettir, kültürdür ama maalesef biz bunu değerlendiremiyoruz. Biz bu kültürü Edirnelinin tarihi ve kültürel dokusuyla birleştirip Edirne’yi daha keyif alınır, daha huzur bulunur, mutlu olunur bir şehir haline getirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

ahmet günşen (1)

Nehir Kenarları Keyif ve Kültür Alanları Olacak

Nehirlerin çevrelerinin değerlendirilerek keyif ve kültür alanları haline getireceklerini ifade eden Günşen, “Edirne’mize değer katacak Boğaz’da 4 Ada Projesi’ni hayata geçireceğim. Nehirlerin çevresinde oluşturacağımız adalarla Edirne’ye yakışır bir kent modeli ortaya çıkaracağız. İlk olarak Orman Ada’da spor alanları yer alacak. Vatandaşlarımız ormanlık alanda sportif faaliyetlerini gerçekleştirecekler. Kültür Adası’nda yöresel lezzetlerin sunulacağı gurme restoranlar olacak. Komşu Ada ise konser, sinema, tiyatro gibi sosyal etkinliklerin gerçekleştirileceği ada olacak. Son olarak Keyif Adası ise Edirnelilerin huzur merkezi olacak. Edebi söyleşilerden diğer kültürel etkinliklere kadar halka huzur veren bir ada olacak” şeklinde konuştu.

ahmet günşen (3) ahmet günşen (4)

 

 

 

 421 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan “Sandığa sahip çıkmalıyız”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Recep GÜRKAN, sandığa sahip çıkmanın önemini vurguladı. CHP Edirne Belediye Başkan adayı Recep Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada, “Temiz Edirne, temiz Türkiye için sandığa sahip çıkacağız” dedi. Gürkan, açıklamasına şöyle devam etti: “Bir kişi, yönetimin başı, yolsuzluktan dolayı yargıdan kaçmak için, polislerin, savcıların, hakimlerin, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp