Gürcan: “Ortada ciddi bir yönetim sorunu var.”

admin

DEVA Partisi Kurucular Kurulu üyesi ve Edirne Bölge Koordinatörü Metin Gürcan, DEVA PARTİSİ Edirne İl Binasını ziyaret etti. İl Başkanı Kerem Arda, İlçe Başkanı Gürkan Kılıçcıgil ve Deva Partisi Edirne İl ve İlçe yöneticileri ile çeşitli istişarelerde bulunan Gürcan gazetemize yaptığı açıklamada memleketin asıl gündeminin ekonomi, işsizlik, kaynamayan tencereler, boşalan buzdolapları ve yanan mutfaklar, gençlerin umutlarının tüketilmesi olduğuna dikkat çekerek; “Ülkede aslında topyekûn bir kurumsal çöküş var. Bunun da temel sebebi Ucube Cumhurbaşkanlığı sistemidir. 20218 yazında memleketi uçuracağız, faizler düşecek, her türlü alanda büyük başarılara imza atacağız diye pazarlanan ve pompalanan sistem şu an itibarıyla iflas etmiş durumdadır. Ülke neredeyse büyük bir lağım çukuru gibi. Her patlayan borudan çıkan birçok ifşaatlar… En son da bir mafya liderinin açıklamalarını endişeyle izliyoruz.” dedi.

“Çağ Atlayan Ülkemizde Yangın Söndürme Uçağı yok”
Son haftalarda Yurdun bir çok noktasında çıkan Orman Yangınlarına da değinen Gürcan; “Bakıyoruz Ülkenin bakanları Uçan arabalardan, İHA’lardan, Aya füze göndermekten bahsediyor. Cumhurbaşkanının itibardan tasarruf olmaz mantığı ile almış olduğu büyük büyük 500-600 Milyon Dolarlık Uçakları, Burada 18 Uçaklık Cumhurbaşkanlığı VİP Filosundan bahsediyoruz. Bu kadar çağ atlayan Türkiye’de günün sonunda bakıyorsunuz 1 Tane Yangın söndürme uçağı yok. Bakın Manavgat’ta ciğerlerimiz yanıyor. Ortada ciddi bir yönetim sorunu var. Uçak yok ve yönetememe hali var. Hükümetin yaptığı açıklamaların her biri tutarsız ve birbiriyle çelişiyor. Sizin Orman Bakanınıza Özel Uçak ve Jet varken neden Yangın Söndürme Uçağımız yok.. Siz Kıbrıs’a 8 ayrı Uçakla gidiyorsunuz? Sizin Bakanlarınız Rize’de ki Sel olayına 4 ayrı özel uçakla giderken, 600 Milyon Dolarlık Boeing 747, (Katardan hediye mi aldın onu da bilmiyoruz) alırken, bakın Türk Hava Kurumu 8 Tane Yangın Söndürme Uçağımızı aktif hale getirebilmek için 4 Milyon Dolara ihtiyacım var diyor. Bakın Yunanistan’ın 20 tane, İspanya’nın 46 tane uçağı var ve çok ciddi bir afet yangın söndürme sistemi kurmuşlar. Bakın memleket ortada Ormanın kıymeti ortada, biz ekoloji ve çevre diyoruz. Rusya’dan aldıkları 1960-1970 model kiralık araçlarla siz bu sistemi yönetmeye çalışıyorsunuz. Ama diğer yandan da lüks, şatafat had safhada.” dedi.

“BİZ, EDİRNE İL YÖNETİMİNDEN BİR BAKANLAR KURULU ÇIKARTACAK GÜCE SAHİP BİR SİYASİ PARTİYİZ.”
Türkiye’de deva partisinin 3 önemli özelliği olduğuna vurgu yapan Gürcan; “Birincisi, 57 Milyon seçmenin oyuna talip, ötekisi olmayan bir parti, yani Deva Partisi’nin bir ötekisi yok. Ötekisinden de beslendiği bir enerji yok. Siyaset müzakere ve diyalog demek, ortak çözümde buluşabilmek demek. Bunun tekrar hatırlatılması gerektiğini düşünüyoruz. Deva Partisi’nin Ana akım Merkez parti olduğunu biliyoruz ve herkesi de partimize davet ediyoruz. Bizim ikinci büyük özelliğimiz ise bir ideolojisi olmayan, Genel Merkezinin ve Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın siyasi nezaketi, kadro hareketi vurgusundan anlaşılacağı gibi böyle bir tek adam iddiası olmayan bir partiyiz. İstişarelerimiz de bellidir. Ben size net bir şey söylemek istiyorum. Şu andaki mevcut siyasetteki vasatlığı ve siyasilerin kalibresinin gördüğüm için “Ben Edirne İl Yönetiminden bir Bakanlar Kurulu çıkartırım.” Size bu kadar söylüyorum. DEVA’nın ikinci özelliği Siyasetteki vasatlığı sona erdirmektir.” dedi.

“ÜLKE BİR SEÇİM SÜRECİNE GİRMİŞTİR.”
Türkiye’nin bir seçim sürecine girdiğine dikkat çeken Gürcan; “İktidarın en büyük amacı ülkeyi bir seçim sürecine girmesine rağmen, seçim konuşturmadan, siyasi parti konuşturmadan, siyaset konuşturmadan sürekli ülkeyi suni gündemlerle meşgul ederek, sürekli bir gerginlik, sürekli bir kutuplaştırma, sürekli bir kavga zemininde tutarak, seçim ve siyasi parti konuşturmayarak, şöyle 3-4 ay gibi bir rahatlama dönemi bulabilseler, bunun sonunda baskın seçim yaparak sandığı milletin önüne koyacaklar. Ama bu milletin sütten ağzı yandı. Yoğurdu üfleyerek yiyecek bir millettir. Tam da bu noktada biz sorunlara çözüm olmak için Deva Partisi olarak geldik. Deva Partisi Türkiye’de ve Edirne’de hazır. Çözüm odalı bir siyaset anlayışı oturtmak istiyoruz. Edirne’miz ilçeleri ve merkez olarak çok iyi durumdadır. İnşallah çok daha iyi olacaktır. Gelecek için umutluyuz. Deva Partisi sessiz bir çığlık olarak, sessiz bir dip dalgası olarak büyüyerek geliyor ve günün sonunda yeni nesil siyaset peşinde olanlar, ülkenin geleceğini umursayanlar Deva Partisi’nde buluşacaktır.” dedi.
Gürcan daha sonra İl Binasında parti yöneticileriyle gerçekleşen toplantıya katıldı. Ardında Pazaryerinde esnafı ve vatandaşları ziyaret ederek hal ve hatırını sorup dertlerini dinledi.

 745 total views,  14 views today

Next Post

KEREM ARDA: “YALNIZCA SİZİN İTİBARINIZDAN MI TASARRUF OLMUYOR. BU MİLLETİN İTİBARI YOK MU?”

DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda başta Manavgat olmak üzere ülkenin birçok yerinde çıkan yangınlar hakkında açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’nin “Envanterimizde yangın söndürme uçağı yok” demesini büyük bir şaşkınlıkla karşıladığını ifade ederek, “Böyle bir uçak envanterimizde neden yok. Makam arabalarınız var. Makam uçaklarınız var. Danışmanlarınıza kadar her […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp