Gürkan, 109 yaşındaki Zeynep Önen’i evinde ziyaret etti

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle 109 yaşındaki Zeynep Önen’i evinde ziyaret etti.  109 yıllık yaşamındaki hatıralardan bahseden Önen, Edirne’nin Kurtuluşunu, Cumhuriyetin Kuruluşunu ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anlattı. Ayrıca Edirne Belediyesi’nin Huzurevi’nde düzenlediği konserle; yaşlılar doyasıya eğlendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle 109 yaşındaki Zeynep Önen’i ziyaret etti. Önen’in yaşlılar gününü kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Önen’e sağlıklı ve daha uzun yaşam dileğinde bulundu.

Başkan Gürkan’ı sevgiyle kucaklayan Önen, 109 yıllık yaşamını anlattı. 3 yaşındayken Bulgaristan’dan göç ettiğini ifade eden Önen, en mutlu anılarından birinin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü uzaktan gördüğü an olduğunu söyledi.

Yaşlıların toplumun temel direği olduğunu ifade eden Başkan Gürkan, “Yaşlılarımız geçmişle gelecek arasında bize yol gösteren, bize ışık tutan, hata yapmamızı engelleyen, hatta yapsak bile daima bizimle olan yaşamımızın temel kaynağıdır. Bugün yaşayan bir tarih olan Zeynep annemizi ziyaret ettik. Çok küçük yaşlarda Bulgaristan’dan Edirne’ye göç eden ve burada kendisine bir yaşam kuran Zeynep annemiz Ulu Önder Mustafa Kemal’e aynı zamanda yaşamış; Edirne’nin en zor günlerine ama bir o kadar da gururlu anlarına tanıklık etmiş. Onun nezdinde tüm yaşlılarımızın, yaşlılar gününü kutluyor, hepsinin ellerinden öpüyorum.  Hayatımıza anlam katan büyüklerimize sahip çıkalım. Unutmayalım ki;  büyüklerine saygı gösteren bir toplumun geleceği de aydınlık olur” dedi.

Edirne Belediye Başkanlığı nedeniyle ayrıca hafta sonu Edirne Belediyesi Kent Ormanı Kahvaltı Salonu’nda kahvaltı düzenlendi. Kahvaltıya Edirne ve Uzunköprü’deki Huzurevi’nde kalan yaşlılar katıldı.

GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Öte yandan Edirne Belediye Başkanlığı tarafında Huzurevi’nde eğlence düzenlendi. Eğlencede Huzurevinde kalan yaşlılar gönüllerince eğlendi. Edirne Belediye Bandosu’nun oluşturduğu orkestra eşliğinde dans edip eğlenen yaşlılar, zaman zaman mikrofonu eline alarak, unutulmaz şarkıları seslendirdi. Huzurevi sakinleri kendilerini yalnız bırakmayan ve her zaman yanlarında olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu ve Edirne Belediyesi’ne teşekkür etti. Huzurevi sakinleri daha sonra hep birlikte pasta kesti.

 154 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin “Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzü EDİRNE’dir.”

657.Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Gazetemize yaptığı açıklamada, 160 bin nüfuslu Edirne’nin, Türkiye’nin Avrupa’ya bakan yüzü olduğunu, Bu yüzün büyümesi halinde Türkiye’nin  büyüyeceğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.       “Belediye Başkanımız Recep Gürkan da Edirne için bir şeyler yapamaya çalışıyor. Biz de kendisini bu güzel çalışmalarından dolayı takdir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp