Gürkan, “Altyapı Çalışmalarına Başlıyoruz”

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Meclis salonunda düzenlediği basın toplantısında, Edirne’de altyapı çalışmalarına kısa süre içersinde başlanacağını söyledi. Önceki gün düzenlediği basın toplantısında gündemi ve Ankara’da ki temaslarını değerlendiren Başkan Gürkan konuşmasında;

Biliyorsunuz Genel Başkanımız 03 Kasım’da Edirne’ye gelecek. İlk olarak Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile Keşan’da, Keşan Belediyesi çok amaçlı pazaryeri kompleksi ve Belediye Binasının açılışı gerçekleşecek. Ardından, Uzunköprü Kültür Merkezi’nin açılışı, sonrasında Havsa ve Süloğlu ilçelerinde yapılan hizmetlerin açılış törenleri gerçekleşecek. Son olarak ta Edirne’de toplu açılış törenlerimizi yapacağız. Başta Parti Binamızın açılışı olmak üzere, yeni temelini atacağımız arıtma tesisimiz ve diğer yapılan hizmetlerin toplu açılış törenini gerçekleştireceğiz. Biliyorsunuz Genel Başkanımız sanatı da çok seven birisidir.  Hasan Rıza heykelinin yapımını da yakından takip etmişti. Onu yaptıktan sonra Genel Başkanımız Edirne’ye hiç gelememişti. 26 Mart’ta açılışını gerçekleştirdiğimiz Şehit Ressam Hasan Rıza Heykelini mutlaka ziyaret etmek istediğini dile getirerek tüm Edirnelilere selamlarını iletti. Yine Genel Başkanımıza, diğer çalışmalarımızı, yaptığımız projeleri, hizmete açtığımız ve devam eden yerler hakkında çeşitli bilgiler verdik. Şimdi 3 Kasım için hazırlıklarımızı yapıp Genel Başkanımızla Edirne’de buluşacağız” dedi.

 

“Altyapı çalışmalarına başlıyoruz”

 

Göreve geldiği ilk günden bu yana Edirne’de bir çok projenin hayata geçtiğini anımsatan Gürkan, neye mal olursa olsun Altyapı çalışmalarına kısa sürede başlayacağız. Bazıları seçim yaklaşıyor. Seçim zamanı altyapı olur mu? Tepki alırsınız, puan kaybedersiniz dese de, benim halkıma sözüm var. Altyapı çalışmalarına artık başlıyoruz.

 

“Musluktan artık temiz su akıyor”

 

Şu anda Edirne’de akan suyun klor kokusu haricinde başka hijyen ve sıhhi problemi yoktur. Sürekli ekiplerimiz tarafından analizler yapılıyor.  Senede iki kez de hıfzıshha kurulunca tahlil ediliyor.  İçme suyumuz Kayalı barajından artık çelik borularla geliyor. 15 güne kadar da bağlantı sağlanacaktır. Burada içme suyunu DSİ biz yaptık diyor, evet doğru söylüyor ama unutulan bir şey var. Biz DSİ’ye parasını vererek yaptırıyoruz. Ha sayın Bakanımız bizden para alamdan bu işi yaparsa kendisine fahri hemşerilik vereceğim.

 

 

“Engelsiz bir yaşam merkezi kurduk”

 

Kentte engellerin temizlenmesi konusunda büyük mesafe kat ettiklerini ifade eden Gürkan,  “Engelsiz yaşam merkezi kurduklarını, yakın zamanda da engelli vatandaşlara hizmet vereceğini belirterek, Edirne’nin engellerden temizlenmesi anlamında çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

 

“ CHP’nin Delege seçimlerine yön vermedim.”

 

CHP’nin Edirne’de ki delege seçimlerini yönlendirdiği iddialarına da açıklık getiren Başkan Gürkan, Edirne’de delege seçimlerini ekibimiz koordineli bir şekilde o kadar güzel gerçekleştirdi ki benim yön vermeme gerek kalmadı. Bakın arkadaşlar hadi kenar mahallerde benim yön verdiğim söyleniyor, varsın söylensin, peki Eğitim ve kültür seviyesi yüksek olan mahallelerde ki çıkan sonuç ortada. Onları ben mi yönlendirdim. Böyle bir şey olabilir mi? Delege seçimlerinde karşı listede ile hareket eden ve şu anda Belediye’de aktif olarak çalışan arkadaşlar var. Biz hepsine saygı duyduk.” Dedi .

 195 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Ağasından İŞKUR Genel Müdürüne ziyaret

                657. Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Ankara’da çeşitli temaslarda bulunmak üzere İŞKUR Genel Müdürü ile görüştü. Edirne’yi çok sevdiğini ifade eden İŞKUR Genel Müdürü Cafer UZUNKAYA”Edirne’den yıllardır ilk defa bizi ziyarete gelen kişi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin oldu. Bunun içinde son derece […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp