GÜRKAN, AVRUPA BELEDİYE BAŞKANLARI SÖZLEŞMESİ’Nİ İMZALADI

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İklim ve Enerji için Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ni (Covenant of Mayors for Climate &Energy) imzaladı. Söz konusu sözleşme ile Gürkan, bölgedeki sera gazı emisyonlarını azaltmayı, dayanıklılığı artırmayı, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine hazırlanmayı ve enerji yoksulluğuyla mücadele edileceğini taahhüt etmiş oldu. Bugünün ve gelecek nesillerin refahını sağlamak için bugünden adımlar atabileceğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası, 2007 yılından itibaren Avrupa konseyi yerel ve bölgesel yönetimler kongresi tarafından koordine edilen ve tüm Avrupa’yı kapsayan bir girişimdir. Her yıl farklı temalarla kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftasının 2021-2022 dönemi teması “Çevreyi Koru: Yerel Toplulukları Harekete Geçir” olarak belirlenmiştir. Çevreyi korumak, iklim değişikliğiyle mücadele etmek, dayanıklılığı güçlendirmeye yönelik yerel eylemlere ve bölgesel yetkililerin bunu çalışma planlarına nasıl entegre edebileceğine odaklanmaktadır” dedi.

Biz de Edirne Belediyesi olarak bu harekete katkı sağlamak adına 4 Ekim 2021 tarihli Belediye Meclisimizde “Daha Adil, İklim Açısından Nötr Bir Avrupa İçin Harekete Geçmek için Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi” konusunu gündeme alarak değerlendirdiklerini ve oy birliği ile imzacı olma kararı aldıklarını belirten Gürkan, “15 Ekim Yerel Demokrasi Haftası ve “Çevreyi Koru: Yerel Toplulukları Harekete Geçir” 2021-2022 temasına ithafen, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesini imzalıyorum. Yerel Yönetim olarak bölgemizde, halkımızla yapacağımız çalışmalarla bölgemizdeki sera gazı emisyonlarını azaltmaya, dayanıklılığı artırmaya ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine hazırlanmaya ve enerji yoksulluğuyla mücadele edeceğimizi taahhüt ederek, tüm halkımızın Avrupa Yerel Demokrasi Haftasını içtenlikle kutluyorum” diye konuştu.

 293 total views,  2 views today

Next Post

DEVA PARTİSİ KEŞAN İLÇE BAŞKANI ATANDI

DEVA Partisi Keşan İlçe Başkanlığına Kerem Harmanlı atandı. DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, Kerem Harmanlı’nın DEVA Partisi Genel Başkanı Sn. Ali Babacan’ın takdirleri ile DEVA Partisi Keşan İlçe Başkanı olarak atandığını açıkladı. Kerem Arda, açıklamasında “Edirne’mize ve Keşan’ımıza hayırlı olmasını diler, başkanımıza başarılar dilerim. Keşan’ın dertlerine DEVA […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp