GÜRKAN, babalar gününü kutladı

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Hayatın anlamını ve tüm güzellikleri öğreten babaların, Babalar Günü kutlu olsun” dedi.

Babalar Günü’nün her yıl Haziran Ayı’nın 3. Pazar Günü kutlandığını hatırlatan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ‘Babaların’ cesaretin ve dürüstlüğün sembolü olduğunu söyledi.

RECEP GÜRKAN BABALAR GÜNÜNÜ KUTLADI

 

 

 

 

 

 

 

Çocukların hayata hazırlanmasında, gelecek kaygılarının giderilmesinde anne ve babaların yerinin asla doldurulamayacağını ifade eden Gürkan, “Babalar bizim en değerli varlıklarımız. Bizi hayata hazırlamakta, babalarımızın katkısı çok büyük. Baba, cesaretin ve dürüstlüğün sembolü, ailenin temel direğidir. Evlat için ise sırtını dayadığı bir dağ olan babaların istediği tek şey evlatlarına iyi bir gelecek hazırlamak, onları vatana millete hayırlı bir evlat olarak yetiştirmektir” diye konuştu.

Babalar Günü’nün sadece tek bir gün olarak kutlanmaması gerektiğine dikkat çeken Gürkan, “Evladı için, yuvası için daima ayakta kalan; ailesi için tüm fedakarlıkları göze olan babalarımızın kıymetini bilmeli, onlara duyduğumuz sevgiyi her daim dile getirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit babaları olmak üzere, rahmetli babamı ve hayatını kaybeden tüm babaları minnet, saygı ve şükranla anıyor; tüm babalara evlatlarıyla birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum” dedi.

 

 

 

 115 total views,  2 views today

Next Post

ÖZBAŞ, “şehit aileleri sosyal haklarını bilmeli”

Şehit ailelerinin sosyal hakları ile ilgili olarak açıklama yapan Edirne Aile ve Sosyal  Politikalar Müdürü  Bilgin ÖZBAŞ,2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkındaki Kanun, 2629 sayılı Uçuş, Paraşüt, Denizaltı, Dalgıç ve Kurbağa Adam Hizmetleri Tazminat Kanunu, 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu, 2453 sayılı Yurt Dışında Görevli Personele Nakdi Tazminat […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp