Gürkan Baro’yu Ziyaret Etti

admin

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan kurum ve kuruluşlara ziyaretlerini sürdürüyor. Bu arada Edirne Barosunu ziyaret ederek Baro yöneticileri ve avukatlarla görüşen Gürkan ülke siyaseti ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Eğitimde fırsat eşitliğine değinen Gürkan şunları kaydetti; “ Ülkemizin en önemli sorunlarının başında eğitim gelmektedir. Devletin eğitim sorunlarını hakkıyla karşılayabildiğini söyleyemeyiz.

recep-gürkan-baro-ziyaretikpk

Edirne’de Belediye, tüm kamu kuru ve kuruluşları el ele vermek zorundayız. Hepimiz ortak paydanın paydaşları olmak zorundayız ilkin bunu sağlamak zorundayız. Bir süre önce hükümet dershaneler sorununu gündeme getirdi.2015 yılından sonra da dershanelerin kapatılması yoluna gidilecek” dedi

recep-gürkan-baro-ziyareti5

Edirne’de hiçbir çocuğun aç yatmaması için elinden geleni yapacaklarını kaydeden Gürkan projeleri hakkında baro yöneticileri ve toplantıya katılan Avukatlara bilgi verdi.

recep-gürkan-baro-ziyareti4

Edirne’nin kent müzesine ihtiyacı olduğunu burada Edirne’yi tüm boyutları ile giyimi,yemekleri gelenek ve görenekleri ile yaşatmayı amaçladıklarını kaydeden Gürkan şunları kaydetti; “ Biz Hafızağa konağını kent müzesine dönüştürmek istiyoruz.Avrupa ülkeleri turizm açısından alt yapılarını oluşturmuşlar bizde bu eksiklik var.

recep-gürkan-baro-ziyareti7

Edirne’de sertifikalı veya sertifikasız tur organizasyonu yapanlar kendi kafalarına göre turistleri Edirne’de gezdiriyorlar. Bunun için bir güzergah gerekir. Gelen turistleri müze ve benzeri yerlere yönlendirmek gerekir. Turizm sektörünü yan argümanlarla sunmak gerekiyor,görsellik kazandırmak turistlerin ilgisini arttırmak şart.

recep-gürkan-baro-ziyareti9

Edirne’nin makro planını yapmamız gerekiyor. Turizm amacıyla Edirne’de bir turizm otogarı planımız var.Bunun şu amaçla yapıyoruz.Bilindiği gibi tarihi köprülerden büyük otobüslerin geçmesi yasak.O insanları buralara taşımak zorundayız,nasıl taşıyacağız.Bu turistleri Bosna köy tarafına yönlendirmek o bozuk yoldan geçmesini önermek doğru değil.Biz şehir içi trafik düzenleme yetkisinin belediyelerde olduğunu dikkate alarak,kuracağımız turizm otogarından küçük araçlarla turistlerimizi istedikleri yörelere taşıyabiliriz. Geçtiğimiz yıl Edirne’ye üç milyon turist geldi ne katkısı oldu? Gelen turistten en yüksek oranda faydalanmak gerekir” dedi Bu arada avukatlar sorunlarını Belediye Başkan Adayına ilettiler. Partililerin de katıldığı bu ziyarette Belediye Başkan adayı Gürkan daha sonra Edirne Başsavcısı Uğur Yiğitbilek’i makamında ziyaret etti.

uğur-yiğitbilek-edirne-cunhuriyet-başsavcısı

recep-gürkan-baro-ziyareti12

 

recep-gürkan-baro-ziyareti11

recep-gürkan-baro-ziyareti2

Bu arada söz alan Edirne Barosu Başkanı Özgür Yıldırım.Bir süredir davası devam eden İstanbul Baro Başkan Av doç Dr Ümit Kocasakal beraat ettiğini belirterek şunları söyledi; “ Burada adalet yargılanıyordu sonunda aklandı bu hukukun başarısıdır. Hukuk herkese lazımdır” dedi

recep-gürkan-baro-ziyareti10
recep-gürkan-baro-ziyareti8
recep-gürkan-baro-ziyareti6

recep-gürkan-baro-ziyareti3
recep-gürkan-baro-ziyareti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 86 total views,  2 views today

Next Post

Vergi Dairesi Başkanlığından EDESOB’a Ziyaret

Bu yıl 24 Şubat-2 Mart 2014 tarihleri arasında 25.’si kutlanan Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan ve beraberinde Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Seyfettin Baysal, İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Grup Müdürü Hasan Ahmet Erdal, İnsan Kaynakları Müdür Vekili Turgay Yıldız, Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdür Vekili İlhan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp