GÜRKAN: “BELEDİYE BAŞKANI ADAYI DEĞİLİM”

admin

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile düzenlenen ortak toplantıda  söz alan  Milletvekili Recep Gürkan kendisinin  Edirne Belediye adayı olacağı konusundaki iddiaları yalanladı.

recep

Gürkan “Edirne’de başarılı bir belediye başkanımız var. Ben ve Teşkilatımız başta olmak üzere Edirneliler de Başkanımızı hizmetlerinden dolayı çok seviyor. Böyle bir durumda Benim adaylığım söz konusu asla olamaz” dedi.

Gürkan; Belediye  Başkanı Hamdi Sedefçi ile ortak basın toplantısı yapma ricasında bulunduğunu, bu toplantıyı Belediye  Meclis Salonunda yapılmasını istediğini belirtti. Gürkan  daha sonra şunları kaydetti; “30 Mart 2014’te ülkemizde “Yerel Yönetim Seçimleri” yapılacak. Bu seçimle belediye başkanlarımızın belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerimizi belirleyeceğiz. CHP bu seçimde parti örgütünden ve partililerden gelen öneri üzerine partide aday adaylarının açıklanması sürecini 8 ay öncesine çekti. Adaylık başvurusu 31 Temmuz’a kadardı ve daha sonra 2 Eylül’e kadar uzatıldı. Edirne CHP’nin kalesi olan illerin başında geliyor. Bu nedenle aday adayı başvurularında yoğunluk yaşanıyor. Bundan mutluluk duyuyoruz. Bu durum partimizin başarılı olacağının göstergesidir.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz günlerde İlimizin başarılı Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi, Belediye Başkanı aday adaylığını açıkladı. Diğer adaylarımızın da bir kısmı aday adaylıklarını açıkladılar, bir kısmı da açıklayacak. 2 Eylül’e kadar bu başvurular bitecek. Ne hikmetse bazı çevreler, bazı gazeteciler benim belediye Başkanı aday adayı olacağımı gündeme taşımak istiyor. “Recep Gürkan bekleyip son anda belediye başkanı aday adayı olacak, Sedefçi’ye destek veriyor görünse de sonunda kendi aday olacak” gibi sözler ediliyor. Benim Edirne Belediye Başkanı olma gibi bir düşüncem ve amacım yok.

  “EDİRNE’DE BAŞARILI BİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAR”

Düşünülmeyen bir şey yapılamaz. Edirne’nin çok çalışkan bir belediye başkanı var. Edirne halkının 4 kez vekaletini verdiği 20 yıldan bu yana bu görevi başarı ile yürüten bir başkanımız var. Bunu ben söylemiyorum kamuoyu anketleri söylüyor. En son Vatan Gazetesinin 81 il belediye başkanları arasında yaptığı en başarılı belediye başkanları anketinde Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi Türkiye’de 5. sırada yer aldı. Gerçi bundan ben memnun değilim. Başkanımızın daha yüksek yerlerde çıkmasını bekliyordum. Edirne halkının vekâletini taşımak çok onurlu bir görevdir. Gerek belediye başkanlığı gerekse milletvekilliği anlamında bu büyük onurdur. Bu çocuklarımıza bırakılan en büyük mirastır. Bunu kamuoyuna bir kez daha açıklamak istiyorum. Partimizin çok başarılı bir belediye Başkanı var. Hamdi Sedefçi partimizi başarı ile temsil ediyor. Biz de kendisinin yanındayız. Benim Edirne Belediye Başkanı olmak gibi bir talebim olamaz. Bana Edirne halkının verdiği milletvekilliği görevimi sonuna kadar sürdüreceğim, Bugün tek amacımız var. Ülkemizi, AKP’nin baskıcı yönetiminden kurtarmak olacaktır. Bunun için bütün parti örgütlerimizle  çaba harcayacağız. 30 Mart 2014 mahalli seçimlerde  büyük bir kırılma noktası yaşanacak. AKP gemisi çok su alıyor. Başbakan Mısır’daki olaylara tepki gösterdi. Keşke bunun çok azını Gezi olaylarında da gösterseydi” dedi.

 169 total views,  2 views today

Next Post

Taraftar Heykeli Törenle Açıldı

          Edirne Belediye Başkanı Hamdi SEDEFÇİ’nin projeleri hız kesmeden devam ediyor. Edirne’nin güzelleşmesi yönünde çalışmalarını aralıksız sürdüren Edirne Belediye Başkanı Hamdi SEDEFÇİ Cumartesi Pazarı mevkiinde bulunan Üçgen Park’ta Taraftar Heykeli açılışını yaptı.     Türkiye’nin 4 büyük futbol takımı Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor’u yanlarında simgeleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp