Gürkan, “belediye olarak mültecilere gereken yardımı yapıyoruz”

admin

Gürkan, “belediye olarak mültecilere gereken yardımı yapıyoruz” (7)

 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı Recep Gürkan Suriyeli mültecilerle ilgili açıklamasında, Mültecilerden yaklaşık 1700 kişinin Edirne’de bulunduğunu, bu mültecilerin bir bölümü şehrin içinde bir kısmı ise gişelerde ve otogarda bulunuyor. Bugün çeşitli TV kanallarına verdiğimiz röportajlarda, Bu mültecilerin arasında küçük bebekler ve gençler, engelliler var. Bu dram karşısında acıma duygusu olan insanların sessiz kalması mümkün değildir. Dünden bu yana Edirne Belediyesi olarak, sularını tedarik ediyor kumanyalarını dağıtıyoruz. Akşam barınmaları konusunda yardımcı olduk. Belediye ekiplerimiz Suriyelilerin toplandığı yerlerdeki temizliklerini yapıyor, çöplerini alıyoruz.

Gürkan, “belediye olarak mültecilere gereken yardımı yapıyoruz” (1)

 

 

 

 

 

 

 

TEMİZLİK YAPILIYOR SEYYAR TUVALET KURDUK

Temiz su tankerimiz ihtiyaçlarında kullanmaları 24 saat süre ile mültecilerin bulunduğu yerde bulunuyor.  Bugün seyyar tuvaletleri gönderdim. Mültecilerin bulunduğu ortam sağlık koşullarına uygun olmadığı için bulaşıcı hastalık ve salgın hastalıklarını tolere etmek için belediye halk sağlığı olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz Edirne belediyesi olarak her türde katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Bu sorunun bir çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bilindiği gibi önümüz kış. Hükümetin bu insanlara yönelik bir çözüm geliştirmesi gerekir. Bu insanları ülkemize kabul ettiysek Türkiye Cumhuriyeti olarak ülkemize gelin dediysek. O zaman da sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekir. Ülkemizde 2,5 milyon Suriyeli var. Biz bu insanları kendi başına bırakamayız. Bu insanların yatacak yerleri yok beslenmeleri için paraları yok. Mülteciler arasında çocuklar engelliler var. Yaz mevsimi bitiyor havalar soğumaya başladı. Bu koşullarda insanlar kaç gece dışarıda kalabilir.

Gürkan, “belediye olarak mültecilere gereken yardımı yapıyoruz” (3)

 

 

 

 

 

 

 

ÜLKEMİZE KABUL ETTİĞİMİZ İNSANLARIN SORUNUNA ÇARE BULMALIYIZ

Bu insanlar yaşam haklarını garantilemek için kendi ülkelerinden ayrıldılar. Biz de bunları ülkemize kabul ettik bu konuda sorumluluğumuzu yerine getirmemiz gerekmektedir. Bu arada Avrupa Birliği ülkeleri sorumsuz davranıyor,  insanlık adına yapması gerekenleri bir türlü yerine getirmiyor. Bu bizim mültecilere karşı olan sorumluluğumuzu ortadan kaldırmaz.

Gürkan, “belediye olarak mültecilere gereken yardımı yapıyoruz” (4)

 

 

 

 

 

 

 

Bu insanları ülke içinde serbest dolaşıma tabi tutarak da sorunlarının çözülemeyeceği belli, insanlar perişan haldeler. Biz belediye olarak üzerimize düşeni yapmayı sürdüreceğiz. Devletimizin soruna acil ve köklü bir çözüm bulması gerekir. Edirne’de bu insanları ikame edebileceğimiz bir yerimiz yok. Edirne’nin toplam yatak kapasitesi 1625 mültecilerin hepsini otellere koysak yine yeterli olmuyor. Başka bir yerde barındırma imkanımız da yok” dedi.

Gürkan, “belediye olarak mültecilere gereken yardımı yapıyoruz” (6)

 

 

 

 

 

 

 

Gürkan, “belediye olarak mültecilere gereken yardımı yapıyoruz” (2)

 

 

 

 

 

 Gürkan, “belediye olarak mültecilere gereken yardımı yapıyoruz” (5)

 20 total views,  2 views today

Next Post

RYS Otel'den mültecilere yardım

                RYS otel işletmecileri Edirne’ye gelen mültecilere yardımda bulundu. Otelde hazırlanan poşetler halinde 700 koli yiyecek, çocuklara çikolata ile çocuk bezi dağıtıldı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan RYS Otel İnsan Kaynakları Müdürü, Çiler Gökalp insan olarak mültecilerin bu çileli yaşamını gördükten sonra […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp