Gürkan, bir ilke daha imza attı

admin

Gürkan Belediye personeline sordu, ardından  en üst tavandan  753  lira zam için imzayı attı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tüm Yerel-Sen Sendikası ile Toplu Sözleşmeye Ek Protokol imzaladı. Ek protokol öncesi, demokratik bir yaklaşıma imza atan Gürkan, maaşlara yansıyacak olan ücret miktarını personele sorarak, onların istediği gibi en üst limitten imzayı attı.

GÜRKAN BİR İLKE DAHA İMZA ATTI (4)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Doğan Koç ve Belediye personeli Belediye Nikah Salonu’nda bir araya geldi. Yıllardır emekçilerin yanında yer aldığını, emek için mücadele ettiğini ifade eden Gürkan, “Çalışanlarımıza en iyi imkanları verdiğimizde, yaptıkları işe daha çok inanırlar, daha çok sarılırlar, daha çok mücadele ederler ve Edirne Belediyesi olarak daha başarılı oluruz.

Edirne Belediyesi olarak halkımıza en iyi hizmeti sunmakta, bizlerle birlikte emek harcayan tüm memurlarımızın her daim yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.   Bugün güzel, mutlu, sevinçli bir gün . Yaklaşık 1 ay önce yapılan toplantıda daha çok üyeye sahip, TÜM YEREL SEN yetkili sendika oldu. Sendika ile bir takım görüşmeler yaptık. Ancak, rakamı belirlemedik. Biz dedik ki, ‘Tüm çalışanlarla birlikte rakamı belirleyelim’

GÜRKAN BİR İLKE DAHA İMZA ATTI (1)

 

 

 

 

 

 

 

Çok eski bir sendikacı olarak, bu işin çok eski kurucularından biri olarak, ‘Ben sendikalıyım ‘diyen herkesin bütün topluma örnek olması gerekir. Sendikalı çalışanın,  işi gelip gidişiyle, iş disipliniyle herkese norm model olmak zorundadır. Amacımız hep beraber Edirne halkına hizmet etmek. Daha demokratik, daha çağdaş bir şekilde hizmet etmek. Çünkü belediyeler bulundukları kentte olan her şeyden sorumludur. Hatta olmayan her şeyden sorumludur.

Bizim böyle bir performansı ortaya koymamız gerekiyor. Birazdan ek sözleşmeyi imzalayacağız. 575 brüt alıyorlar, 753 TL’de üst tavan.

335 memur çalışanımız var. Yaklaşık 60 kadrolu işçi, bin civarında hizmet alımı çalışan arkadaşımız var. Ben arzu ediyorum ki, hizmet alımı arkadaşlarımız da kadrolu olsunlar. İnşallah onu da görürüz. Ben sosyal demokrat, solcu bir belediye başkanıyım, yıllardır emek mücadelesi vermiş bir belediye başkanıyım. Bugün sizin oturduğunuz yerlerde, çok mücadele ettim. Bende 753 lira yapalım diyorum. Ne diyorsunuz ?” dedi.  Gürkan sonrasında belediye personeline sorarak, personelin istediği en üst tavandan ek protokolü imzaladı.

GÜRKAN BİR İLKE DAHA İMZA ATTI (3)

 

 

 

 

 

 

 

Belediye Başkanı Gürkan’ı ayakta alkışlayan Edirne Belediyesi’nin çalışanları, “Başkanımız demokratik bir şekilde bizlere ücret miktarını sorması önemli bir yaklaşımdır. Gerçek demokrasinin Edirne Belediyesi’nde var olduğunu bir kez daha göstermiş oldu” dediler.

TÜM YEREL SEN Genel Başkanı Doğan Koç, “Belediye Başkanımız, emek cephesinden gelmesinden dolayı, bizim verdiğimiz mücadeleyi taçlandırmış durumda. 15 Mayıs 20015 tarihinde TÜM YEREL SEN yetkili sendika olmuştur. Şuanda bir yetkili sendika var. Biz yıl sonuna kadar bir iyileştirme yapacağız. Başkanımız bizim emek cephesindeki talebimizi kabul etti. Huzurlarınızda başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

GÜRKAN BİR İLKE DAHA İMZA ATTI (2)

 196 total views,  2 views today

Next Post

7 Haziran’da uygulanacak seçim yasakları

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ,  07 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan 25.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde seçim süresince esnaf ve sanatkârları ilgilendiren yasaklar konusunda açıklama yaptı.               Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “7 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan genel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp