Gürkan, bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi

admin

DSC_3701

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan göreve gelişinin birinci yıldönümünde yaptığı açıklamada bir yıl içinde yaptıklarını ve yapamadıklarını basın ile paylaşmak istediğini belirterek şunları kaydetti; “  Öncelikle bizi bu görevle onurlandırdıkları için Edirne halkına teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi partimizin 41 ilde ön seçimi yapıldı. Toplam 550 milletvekilinden 364’ü ön seçimle belirlendi. Genel Başkanımız kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. Bölgeden girdiği ön seçimde rekor oy aldı. Edirne’de 17 arkadaşımız yarıştı üç arkadaşımız seçildi. Üç arkadaşımızı tebrik ediyorum. 29 martta parti içi yarış bitti.  Şimdi seçilen seçilemeyen bütün adaylar ve bende dahil milletvekili adaylarımızın başarısı için mücadele edeceğiz. Bu dönemde kimin çalışıp çalışmadığını göreceğiz.

30 martta yapılan mahalli seçimlerden sonra 7 nisanda mazbatalarımızı alarak göreve başladık. Ben milletvekili olduğum için yasa gereği görevimden ayrıldım.  Milletvekilleri bir başka göreve seçildiğinde meclise dilekçe vermeleri yeterli oluyor. Görevi devraldığımızda 5 aya kadar maaşını alamayan personel vardı.

PERSONEL MAAŞ ALMADAN MAAŞIMI ALMIYORUM

Bu arada belediyenin borçlarını tespit ettik bunun yanında bilinmeyen borçlar ortaya çıktı. Bu borçların toplamının 140 milyon olduğunu belirledik. Bunun yarısı piyasaya olan borçlardı. Bunun bir kısmı  nedeniyle belediye icralıktı ve  ipotekliydi. Daha sonra sıkı bir para politikası uyguladık. Bugün borcumuz 20 veya 21 milyona indi. İlk aylarda maaş ödemeleri aksadı şimdi böyle bir sorunumuz yok. Ben daha önce söz verdiğim gibi tüm personelin maaşlarını almasından sonra maaşımı alıyorum” dedi.

Daha sonra Edirne’nin alt yapısı konusunda açıklama yapan Gürkan,  “Edirne’nin 60 yıldan bu yana vahşi depolama sistemi ile depolanan çöplerimizin sorununu çözme noktasına geldik. Daha önce EDİKAP  kanalı ile hazırlanan çöplük projesi ekonomik olmadığı için iptal ettik. Yeni hazırladığımız katı atık projemiz tamamlandı. Çet raporunu aldık ihaleye çıkaracağız  tesis on ayda bitirilecek. Diğer yandan içme suyu projemiz için kayalı köy barajından 60 M2’lik isale hattı çekilecek bu kanaldan Edirne’ye 20 milyon 500 bin M3 su sağlanacak, bu hatta arıtma tesisi yapılacak.

İNSANLARIMIZ MUSLUKLARINDAN  RAHATLIKLA SU İÇEBİLMELİ

Diğer yandan paşa çayırında Edirne’ye su sağlayan kuyulardan 9 nolu kuyu dışında kuyular kapatılacak. Edirne’de su borularının %60’ı asbestli borudan oluşuyor. İçme suyumuz için sürekli tahlil yapılıyor. Sularımız klorlanıyor. Amacım evlerin çeşmelerinden akan suyun herkes tarafından içilmesini sağlamak.

Edirne’nin atık suları işlem yapılmadan nehre akıtılıyor bunun önlemek için 64 dönümlük alanda biyolojik arıtma sistemi kuracağız. Bazı yerlerde yağmur suyu kanalı kanalizasyona bağlanmış bu kanalı ayıracağız.   Su kesintisinin çok görüldüğü yeni yerleşim alanlarında iki katın üzerinde olan evlere hidrofor zorunluluğu getirilecek” değerlendirmesi yapan Gürkan eski elektrik fabrikasının ise kültür merkezi ve nikah salonu olarak hizmet vereceğini  kaydetti

 136 total views,  5 views today

Next Post

Gaytancıoğlu hocayı kutlarım

CHP Demokrasimiz için olmazsa olmaz olan bir ilki gerçekleştirdi. Milletvekili adayı olacakları parti üyeleri belirledi. Aday adaylığı için başvuranlar arasından aday olarak görmek istediklerini Genel Merkez değil parti üyeleri seçti. Delegelerin tamamı oylamaya katılmasa da büyük bir bölümü ön seçimle iradesini belli etti. Bu zorlu yarıştan Doç. Dr Okan Gaytancıoğlu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp