Gürkan Bir Yıllık Siyasi Çalışmasını Değerlendirdi

admin

İl Başkanı  Teoman Özdöl  ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Edirne Milletvekili Recep Gürkan partisinin bir yıllık çalışmalarını  ve bölgedeki  siyasi  gelişmeleri gündeme getirdi. Konuşmasında

“Çiftçilerimiz perişan halde, artık birçok insan çiftçiliği bırakmayı düşünüyor” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, çiftçilerin girdi maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle zor durumda olduğunu çeltik ekim alanlarını her geçen yıl azaldığından yakınarak”

“Çiftçilerimiz perişan halde, artık birçok insan çiftçiliği bırakmayı düşünüyor” dedi.

Gürkan, kentteki bir kafede düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Edirne’nin nüfusunun yüzde 70’inin tarımla geçindiğini söyledi. Çiftçinin girdi maliyeti yüksekliği nedeniyle zor durumda olduğunu öne süren Gürkan, “Çiftçilerimiz perişan halde, artık birçok insan çiftçiliği bırakmayı düşünüyor. 2011 yılında 1 milyon 200 bin dönüm olan, 2012’de de 1 milyon 50 bin dönüm düşen çeltik ekim alanının 2013 yılında hükümetin uyguladığı yüksek girdi fiyatları ve düşük taban fiyatları nedeniyle 850 bin dönüme düşeceği tahmin ediliyor” diye konuştu.

Gürkan, asgari ücret artış oranlarının yeterli olmadığını  Türkiye’de asgari ücretle çalışan 3 milyon vatandaşın zor durumda olduğunu savundu.

“Gayri safi milli hasıla ve kişi başı milli gelirin 3 katına çıktığı iddia ediliyor .Bu artış vatandaşa yansıtılmıyor  kağıt üzerinde yapılan bir artış ” diyen Gürkan, “Bunu artış olarak kabul edenlerin vicdani algılamalarında problem olduğunu düşünüyorum” dedi.

EDİRNE DEVLET HASTANE’SİNİN TAŞINMASI  DOĞRU DEĞİL

Gürkan, Edirne Devlet Hastanesi’nin, TOKİ konutlarının bulunduğu alanda yapılacak 400 yatak kapasiteli yeni binaya taşınmasının,  ulaşım sıkıntısı yaratacağını  sonunda sıkıntının vatandaşı mağdur edeceğini savundu.

Devlet Hastanesinin bugünkü  yerinin, kentin her yerinden rahatlıkla ulaşılabilecek bir noktada olduğunu  buralar genellikle yoksul dar gelirli insanların  geldiğini  belirten Gürkan, dar gelirli vatandaşların şehir dışındaki hastaneye ulaşmakta güçlük çekeceğini, zamanında hastaneye ulaştırılamayan hastaların mağdur olacağını kaydetti.

Saraçhane Köprüsü’ndeki yenileme çalışmalarının 8 yıldır bitirilememesine tepki gösteren Gürkan, Meriç ve Tunca köprülerinin aydınlatma sorununun da çözülemediğini ifade etti. CHP’nin siyasi çalışmalarında birlik ve beraberliğin sağlanmadığı yolunda soruyu yanıtlayan Gürkan “ bizi yanlış tanımlıyorlar .

Biz diğer partiler gibi değiliz .konuları birbirimizle tartışır ona göre karar veririz .bizde biat kültürü yoktur.Bazı bilgilerin anında dışarı yansıtılmasını yanlış buluyorum.  Bir süre önce benim Belediye Başkanlığına adaylığım gündeme getirilmek istendi .Ben halkımdan aldığım destekle gelmem gereken en yüksek mertebeye geldim.Buradan Belediye Başkanlığına aday olmam söz konusu olamaz”

 

SAĞLIK MÜDÜRÜ’NUN PERSONELİ FİŞLEME İDDİASINI ARAŞTIRACAĞIZ.

Konuşmasında Edirne Sağlık Müdürü’nün personelin özel yaşamını araştırdığını fişleme çalışması  yaptığı iddiasının olduğunu belirten Gürkan” Bu tür çalışmaları insanın özel yaşamına müdahale olarak görüyoruz.Bu konuyu araştıracağız  sonunda  gereken yasal girişimde bulunacağız” dedi

 266 total views,  5 views today

Next Post

Edirne’de Molotoflu Saldırganlar Yakalandı

Edirne’de bir marketin giriş kapısı önüne molotof kokteyli atarak kaçan terör örgütü üyesi 6 kişi yakalandı. Edinilen bilgiye göre, terör örgütünün şehir yapılanmasına yönelik operasyonlarını sürdüren polis, 26 Aralık gecesi Şükrüpaşa Mahallesi İlhami Ertem Caddesi üzerindeki bir marketin girişine molotof kokteyli atarak kaçan 4’ü öğrenci, 2’si inşaat işçisi 6 kişinin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp